PDA

Zobacz pełną wersję : Biceps;/



T-Bag90
01-05-08, 13:27
Witam! Mam 18 lat,waze ok.86kg wzrost 187cm Moj problem jest taki ze w ogole nie rosnie mi biceps a mam tylko 35 cm;/ nie rosnie mi juz prawie 5 miechow;/ Probowalem ronych treningow na poczatku progreseje robilem pozniej rpbilem mniej cwiczen a powtorzen 12-15 niezle wchodizlo na treningu ale przyrostwo zadnych ostanio nawet prbowalem biceps 2 ray w tygodniu, trieps idzie tak sobie. Mozna powiedziec ze mam taki waski biceps;/ Czekam na porady!

terrorsiejem
01-05-08, 14:50
obwód ręki daje bardziej ćwiczenie tricepsa ponieważ jest on większym mięśniem od bicepsa. Zmieniaj często ćwiczenia rób je takim obciążeniem żebys zdołał wykonać 6-10 ćwiczen (pewnie o tym wiesz ale pisze dla tych co nie wiedzą :) )

SEBAN
01-05-08, 15:56
Zmień ćwiczenia i popracuj nad techniką,rób wolniej a dokładniej,ciężar nie jest ważny(umiarkowany,ale nie za duży).Też tak miałem,zmniejszyłem obciążenie,staram się wykonywać czysto technicznie i powoli idzie do przodu.....Pozdro!!

Aha i nie katuj go zbyt dużą ilością serii...

Daro17
01-05-08, 22:01
1. Mało ćwiczeń na biceps ( do 3 ćwiczeń ) ale dobrze żeby był trenowany 2 razy w tygodniu
2. Spory ciężar ale nie max., jeśli nie idzie podstawa to rób superserie,
3. Zmieniaj ćwiczenia na biceps na każdym treningu. Ważne jest wszystko
raz sztanga łamana raz prosta, raz trzymaj wąsko raz szeroko, sztangielki prosto, młotkowo, z supinacją. Czasami wykonuj też ćwiczenie ze sztangielkami na ławce odchylonej do tyłu jakieś 40 stopni.
Jeśli wykonujesz ćwiczenie 21 to wykonuj je na koniec treningu. Te ćwiczenie bardzo dobrze wpływa na ukrwienie mięśni, jeśli większe ukrwienie to szybsza regeneracja. W 21 zalecane jest raczej małe obciążenie).
4. Zmieniaj często obciążenia na jednym treningu rób powiedzmy 6 powtórzeń dużym ciężarem na drugim 12 a nawet 15 ale zmniejsz ciężar. Grunt żeby było to w granicach jakieś 60 do 85% ciężaru jaki możesz podnieść bez nadmiernego wyginania ciała (chodzi o to żeby pracował sam biceps). W ćwiczeniu 21 korzystniejsze jest obciążenie w granicach 50%.
5. Stosuj progresje progresje
6. Stosuj dygresje.
7. Zmieniaj czas odpoczynku między seriami czyli intensywność treningu
8. Pamiętaj żeby twój trening był różnorodny z pewnością biceps się ruszy.
9. Jeśli trenujesz już długo bez przerwy to radze zrobić odpoczynek. Co jakieś 6 miesięcy zaleca się zrobić tygodniową lub dwutygodniową przerwę od treningu w celu regeneracji mięśni. Być może twój biceps nie potrzebuje treningu tylko właśnie odpoczynku ?
10. Przed każdym treningiem postaw sobie nowy cel i zrealizuj go !!
11. Pamiętaj, aby na każdym treningu dawać z siebie wszystko !! Myśl pozytywnie !!

Jaco...
02-05-08, 00:33
hej moze problem lezy w slabej diecie .?...wiesz waga jest juz spora ...i trzeba sie przylozyc jeszcze bardziej do diety ....zlapiesz pare kilo i lapa moment ruszy ....pozdrawiam...twoje treningi nie byly zle .....