PDA

Zobacz pełną wersję : nierówny ciężar



LOLOWIEC
01-05-08, 13:05
Mam asymetrie klatki piersiowej. Robie hantlami już od jakiegoś czasu i dbam przy tym o technike. Ale nierówność nadal jest. I nie wiem czy mi sie to wyrównuje czy poprostu równo rozwija co mi nie pomoże. Główną asymetrie mam na górnym skosie. Na lewej miałem zaokrąglone a na prawej dół. Niby mi sie wyrabia na prawej ale chyba na lewej powiększa(czyli i tak nierówno). Stało by sie coś gdybym na lewą ręke(lepsza lewa klatka) wziął hantle 7,5kg
a na prawą ręke 15kg??? Wtedy myśle że lewa klatka by się podtrzymywała a prawa czyli ta gorsza rozwijała się. Jestem już zdesperowany. Cały czas sie pytam sam siebie czemu akurat ja mam taki problem. Czekam na odpowiedzi.

HerQleSZMC
01-05-08, 14:55
Eloo ja tez miałem taki problem:D Trzeba ostro sie naćwiczyć żeby to sie wyrównało...ale to czy sie wyrówna to zależy od tego czy to sam mięsień masz większy po lewej stronie czy może to kość. Mam kolege co ma nierówno kości na klacie..i ma z lewej strony na górze taką gule a po prawej prawie nic. Idź do lekarza najlepiej to Ci powie czy to kość czy mięsień. Jak kość to raczej zawsze nawet po ciężkim męczeniu tej prawej strony będziesz miał lewą większą. Jak mięsień to jest szansa na wyrównanie... No chyba ze jeszcze tą prawą będziesz męczył tak że Ci porządnie urośnie ta góra ale to też zależy jak mocną masz różnice pomiędzy stronami klaty.

LOLOWIEC
01-05-08, 15:09
to napewno mięsień. Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie czy moge zrobić trening nierównym ciężarem żeby lepszą czesc klaty podtrzymac a słabszą rozbudować(na lewą ręke 7,5 albo 10kg a na prawą 15kg) ???

P. K.
01-05-08, 15:13
musisz ćwiczyć równymi hantlami, nie ma innego wyjścia ja też tak mialem ! tylko równe hantle pomogą po pewnym czasie wszystko się zrówna.

LOLOWIEC
01-05-08, 20:25
A czemu nie moge ćwiczyć nierównym ciężarem? stało by się coś? Ale nawet nie wiesz jak mnie ta asymetria wkur... Niedługo wakacje a ja co w bluzie mam chodzic???!!! moze nie widac az tak ale jak sie przyjzec to jest roznica... powatarzam pytanie stalo by sie cos jakbym cwiczyl nierownym ciezarem? Biore teraz cm3 Trec to moze mi szybciej sie wyrowna.

stefan1607
01-05-08, 21:03
Ja też mam prawego cyca większego od lewego, kiedyś na w-f mój nauczyciel mi to pokazał jak wyciskałem na ławce. Było to widoczne przez koszulke więc dosyć mocno. Ale tak na codzień to tego nie widać więc się nie przejmuje. Teraz kiedy napnę mięśnie przed lustrem i się przyjże to nadal jest różnica. A cyc jest większy dlatego, że w gimnazjum byłem miotaczem :D i prawa strona troche więcej pracowała niż lewa.

LOLOWIEC
01-05-08, 21:45
A czemu nie moge ćwiczyć nierównym ciężarem? stało by się coś?

P. K.
01-05-08, 21:55
to może odrazu ćwicz 1 hantelkiem
a potem będziesz płakał że ta strona co teraz jest mniejsza będzie większa albo silniejsza...
musisz ćwiczyć 2 równymi hantlami, z czasem cycki sie zrównają ;)

HerQleSZMC
01-05-08, 22:50
Raczej wątpie ze sie zrównają skoro będą sie rozwijać tak samo jednocześnie to ten co był duży to urośnie jeszcze bardziej.

Może podrównaj samą prawą strone i lewej nie ćwicz wogóle póki co?? ale to w sumie też zły pomysł....;/ kurcze gdzieś był już podobny temat i jeden z forumowiczów ( taki bardziej znający się na rzeczy) chyba mówił o tym ze np. mozesz robić więcej seri na tą część klaty albo cięższym ciężarem...Ale jak będziesz robił cięższym ciężarem to uważaj żeby nie wyszło potem że lewa strona będzie mocno słabsza od prawej. Pozdro Koksie;D

stefan1607
01-05-08, 23:03
Myśle, że gdybyś robił rozpiętki z normalnym ciężarem tak jak robisz zawsze, czyli 15kg na prawej ręce a na lewej nie 7,5 tylko jakieś 12-13 to lewa by za dużo nie straciła a prawa powoli by nadrabiała zaległości.

LOLOWIEC
02-05-08, 00:02
rozpiętki?! wyciskanie chyba jest ważniejsze?

LOLOWIEC
02-05-08, 00:03
ja mowilem o wyciskaniu. rozpietki to ja nie dam rady 15 kilowymi.

stefan1607
02-05-08, 10:17
To Ty chcesz wyciskać 15-kliogramowymi hantlami na ławce? Co Ci to da? Skoro potrafisz zrobić nimi rozpiętki to wydaje mi się że do wyciskania powinieneś używać o wiele większych ciężarów.

LOLOWIEC
02-05-08, 10:31
Ja rozpiętki robie na technike po 7,5kg na ręke. A jak wyciskam 15 kilowymi tak technicznie powoli to mi sie na serio klata pompuje. Ty mnie troche przeceniasz bo ja wyciskam tylko 80kg na sztandze. A pomyłka 15 kilowymi to ja w zyciu rozpietek nie zrobie!

HerQleSZMC
02-05-08, 12:29
No więc potwierdza sie moje stwierdzenie ze jednak możesz ćwiczyć na prawą strone cięższym hantlem.

LOLOWIEC
02-05-08, 13:37
Czyli mówisz że jak na lewą wezme 12,5 a na prawą 15 kg tak gdzies na 2 treningi tylko to sie nic nie stanie?

P. K.
02-05-08, 13:50
a co ci dadzą 2 treningi? po 2 treningach już wszystko się zrówna ta ?

HerQleSZMC
02-05-08, 13:50
na 2 treningi? hmm nie rozumiem...jeśli chodzi Ci o 2 treningi w tygodniu to ok ale jeśli Ci chodzi ze tak o tylko przez 2 treningi tak ćwiczyć to raczej nic Ci to nie da...trzeba czasu zanim to urośnie. myśle ze raz na tydzień wystarczy tym pomachać.

Oczywiście masz tak machac dopóki nie uzyskasz efektu bo w miesiąc czy 2 miesiace to Ci sie nie wyrówna raczej.

LOLOWIEC
02-05-08, 14:31
to zrobie tak jak mowilem tym nierownym ciezarem. Napisze jak zauwaze poprawe. Licze ze efekty wyrownania zobacze po jakis 2 czy 3 miechach. 2,5 kg roznicy to duzo nie bedzie w koncu.