PDA

Zobacz pełną wersję : zaczynamy :)



MłodyPudzian
30-04-08, 19:12
Więc tak Jestem Paweł czesc :) mam 18 lat 175 86kg wagi :) mam sporo fatu, wlaśnie jestem na redukcji zobaczymy czy to przyniesie efekty, ćwicze wsumie blisko 3 lat , do tej pory na początku jak zacząłem ćwiczyć kupiłem kreatynke wiadomo młody napaliłem się ze jak zacznę brać kredke szybciej to szybciej urosnę heh :) no i od tamtej pory nic nie bralem i raczej niemam zamiaru brac zadnych kredek itp, cwicze dla siebie wiec nie potrzebuje dopalaczy :) ale od dluzszego czasu myslalem nad jakims lekkim wspomagaczem niewiem jakies witaminy czy cos co by pomoglo w przyrostach bo sa one marne, i niewiem czy kupic sobie fat burnera? a jezeli tak to jakiego??

simonides
01-05-08, 13:02
Możesz zacząć od Thermo Speeda od Olimpu, w połączeniu z treningiem aerobowym min 2x w tyg powinno dać efekty. W resztę dni możesz robić siłę. Do tego wszystkiego wiadomo - dieta. Jeżeli masz marne przyrosty to może być wina diety. Możesz zakupić trochę białka i odpowiednio sobie dawkować. Do tego wszystkiego dodaj trochę zapału i będzie OK :D

PS Dziwi mnie to że w dobie "chce być Pudzianem w 3 dni" nie chcesz brać kreatyny itp. (bądź sterydów jak niektórzy 16-17 latkowie). Podziwiam i pozdrawiam.

MłodyPudzian
01-05-08, 15:49
ok dzięki :) no wiesz jakoś mnie nie ciągnie żeby być największym :) wole wyrobić mniejsze mięśnie naturalnie na długi okres czasu :) a nie wielką muskulature i np po miesięcznej przerwie w treningach wyglądam jak zwyczajny 17 latek :) dzieki jeszcze raz. Pozdro.

simonides
01-05-08, 17:04
Huh, wlasnie cos takiego u siebie zaoberwowalem - po cyklu na nitrobolonie 3 bylem bardzo ciezko chory, mialem jadłowstręt i prawie nic nie jadlem - schudlem 9 kg i obwody srednio o 2 cm w dol na lapie. Ale slyszalem ze to szybko wraca więc do roboty !! :D

MłodyPudzian
02-05-08, 12:54
hehe :) bywa, co zrobić trzeba nadrabiać :). A mam takie pytanko bo około 10-20 czerwca lece do brata do Anglii na 2 miesiące do roboty, tam bede mial dostęp do jako takiego sprzętu , ławka, hantle, sztanga obciązenie chyba najwiecej 40kg ale damy rade :) moze troche z domu zabiore :PP no i wiadomo biegał bym troche i tak sie zastanawiam czy na ten miesiąc który teraz będę w domu opłaca się kupić białko?? i jeżeli tak to robić to mniej więcej tak,
Pon,Wtorek,Czwartek i Piątek trenuje na silowni domowej i mniej wiecej 3 razy w tyg biegam, i w takim wypadku jak dawkować to białko?? tak jak na opakowaniu?? ale patrze na cene to żeby walnąć cykl miesięczny z tym białkiem musial bym wydac okolo 80zl albo i wiecej , to może sie nie oplaca? moze lepiej kupić kredke albo poprostu dalej cwiczyć na diecie samej?? hm? z góry dzięki.

I jeszcze jedno pytanie na białku WPC Ostrowia uzyskana masa mięśniowa utrzyma mi się dłuzej np w okresie przerwy niz masa którą uzyskał bym na kredce czy HMB itp nie?? bo wsumie to białko to naturalne takie jak dostarczam z pokarmem a jednak po kredce efekty po jakims czasie spadają....

I jeszcze mi się przypomniało odnośnie carbo, zamiast wydawać pieniądze na carbo to może zwykły banan po treningu zastąpi to idealnie czy jednak carbo lepsze? i wsumie jak bym mial kupować codziennie banana to koszty się wyrównaja ale jestem ciekaw, albo kakao po treningu też radzą ale czy to może być kakao rozpuszczalne np Nesquik i rozrobione z mlekiem czy z wodą bo jakoś mleka nie polecaja podczas treningu pić i bezpośrednio po?? prosze o odpowiedz, bo sam się gubię w tym wszystkim :) ilu ludzi tylu teorii i kogo słuchac :) dzieki i pozdrawiam.

Paweł

simonides
02-05-08, 13:53
Białeczko zawsze pomoże uzupełnić braki w diecie, więc się przyda... Co prawda jest drogie ale efektywne. Zależy jakie masz braki w diecie.
a) Co do Carbo - jeżeli nie chcesz tyć to musiałbyś naprawde malutko tego carbo jeść :D ale mozesz, jest tanie więc 1 kg sobie możez kupić a energii po carbo Ci nie zabrakinie - polecam produkt firmy Biogeni o smaku jabłuszka :D
B) co do utrzymania masy - musisz o nią dbać i dostarczać mięśniom to czego chcą - sen, żarełko itp. I nic nie spadnie. Spadki po krecie są ale często minimalne lub wogle ich nie ma.
C) Pytanie ode mnie, skoro lecisz do Anglii na taki okres czasu to na lotnisku nieźle Ci policzą za dodatkowe 100 kg :]

Pozdrawiam

MłodyPudzian
02-05-08, 14:56
haha racja :D zapomnialem o limicie wagi bagażu , a odnośnie spadków chodzi mi oto ze teraz ćwicze i jak już bede mial 25 czy 30 lat założe rodzinę i no niemial bym czasu na ćwiczenia to raczej jak bym ciągle ćwiczyl na kredce to masa by mi spadła a jak mam wyćwiczone mięśnie naturalnie to jednak dłużej by mi sie to utrzymało :)

no ale po treningu carbo czy banan lepszy?? carbo jednak nie?

Pozdrawiam

Czyli dajmy na to zaczynam trening na silce koncze odrazu ide biegac i carbo mam brac po tym jak skoncze biegac?? i tylko wtedy?? czy moze w trakcie aerobow??

na opakowaniu pisze ze nawet 4 razy dziennie, ale chyba optymalnie by bylo gdybym po calym treningu rozrobil z 50g z woda i wypil nie??
i co mi takie cos da?? uzupelni braki wegli dzieki czemu nie bedzie katabolizmu?? i tyle ?? czy cos jeszcze?

czy może lepiej poprostu zjadać 1 banana ??:)

Pozdrawiam.

simonides
02-05-08, 18:31
Banany to są dobre, ale ja jem max 2 dziennie. Poza tym maja w sobie cysty, i łatwo sie nabawić robaczków jeżeli nie odcinasz końcówek. Ja na Twoim miejscu (nie chcesz przytyć) brałybym 30 g w trakcie treningu siłowego (albo przed) i 30 g przed biegankiem. Nie znam Twojej diety, ale wiedz ze CARBO wskazane jest wtedy kiedy w swojej diecie masz ubytki węglowodanowe (a przecież weglowodanów jest dużo w żarełku).

Ja ogólnie widzę jakiego typu masz rozkminy - kup sobie GAINERA typu Bulk (np Treca) nie żadne tam Carbo i po sprawie, masz węglowodanki i białeczko. Co do spadków masy - jak nie cwiczysz i nie jesz dobrze to od razu zacznie spadać. No kazdy organizm reaguje inaczej - innemu moze spasc innemu nie.

MłodyPudzian
02-05-08, 18:55
ok, tzn ja mam rozkmin zeby schudnąć ale bez straty mięśni to myslalem ze carbo po treningu zatrzyma proces katabolizmu. pozdro

simonides
02-05-08, 18:58
Ahaaaa, to gainer nie będzie najlepszym pomysłem. Jak chudnąć to tylko białeczko + aminokwasy, bez Carbo

MłodyPudzian
02-05-08, 22:36
Ale banan bezposrednio po treningu potrzebny?? zeby uzupelnic braki wegli?

http://www.allegro.pl/item350989225_olimp_thermo_speed_extreme_zabojca_t luszczu_wys0.html

co sądzisz o tym spalaczu??

http://allegro.pl/item352112837_olimp_thermo_speed_60_30_gratis_od_f it_shop.html

Albo takie coś? i jeżeli bym to brał to do tego jakieś białko zeby nie spalić mieśni tylko tluszczyk?? i bede mial wesele okolo 20 maja to sens brac to?:P wsumie 1 imprezka to co tam :D

kox
03-05-08, 00:32
nigdy sie nie pozbedziesz tłuszczu nie tracac na tym miesni. co do diety to ja jej nigdy nie stosuje wiem co jesc i jakie treningi robic i tego sie trzymam gdy chce schudnac. białko mozesz kupic najlepiej jakies szybko wchłanialne czyli izolat lub koncentrat jesli masz tak duzo treningow. zmniejsz ilosc kalori w jedzeniu i nie kupuj carbo bo to z tego organizm bedzie czerpał energie podczas treningow a nie z tłuszczu a z tego co wiem to chcesz schudnac. dodaj do tego areoby najlepiej w dni nie treningowe lub po treningu pamietaj aby nie robic ich rano przed posiłkiem. pozdro

MłodyPudzian
03-05-08, 00:55
i niczego nowego sie nie dowiedzialem :) mowiac dieta mam na mysli ogolnie odzywianie sie , unikanie tego , itp :), schudnac chce ale chce zachowac jak najwiecej miesni wiec musze po treningu ( w tym i juz po aerobach) uzupelnic odrazu wegle bo zacznie sie katabolizm organizm bedzie czerpal energie z bialek z miesni a tego nie chcemy :) wiec carbo badz banan bezposrednio po treningu musi byc, i jezeli kupil bym fat burnera to do tego tez jakies bialko bo wiadomo na redukcji ograniczamy wegle zwiekszamy bialko, a dzietką nie uda mi sie tak zwiekszyc bialka wiec musze to uzupelnic np wlasnie OSTROWIA WPC :)

simonides
03-05-08, 10:24
No tak ale jak będziesz wpierniczał Carbo naprawdę musisz obliczyć dobre dawki, żeby nie były za duże. Ja bym sobie dał siana z tym Carbo, chyba ze rzeczywiście nie masz energii.

MłodyPudzian
03-05-08, 14:47
enegię mam no ale musze uzupełnić węgle po treningu, chcąc nie chcąc organizm musi z czegoś czerpać energie po treningu i jeżeli natychmiast nie uzupełnie wegli to katabolizm lekki , rozpad :) czy jakos tak ;p

simonides
03-05-08, 17:19
No dobra ale przecież jak wracasz z tej siłowni to chyba jesz cos nie ? I po prostu zadbaj zeby byl to posilek wysokowęglodowanowy i już.

MłodyPudzian
03-05-08, 19:26
ale zanim wróce i zjem troche czasu minie, a nawet piszą w tematach zeby cos zjesc bezpośrednio po treningu, ja chce stracic tluszcz nie miesnie.

MłodyPudzian
04-05-08, 00:36
Zaczne cykl na Olimp Thermo Speed Extreme dokupić do tego białko, czy lepiej jak skoncze cykln na thermo to kupić białeczko i zacząć mocny trening??

simonides
04-05-08, 11:25
To zależy od dietki, jeżeli masz duże ubytki kup już teraz białko, jeżeli nie tracisz "mięśni" to możesz poleciec na samym thermo. Ja bym juz kupil białko. Polecam Universala Ultra pro whey albo Matrix 5.0