PDA

Zobacz pełną wersję : zakwasy



qubuh
30-04-08, 18:11
mam pytanie, jesli zalozmy przyladowalem jednego dnia ostro na biceps i triceps i po 3 dniach od treningu nadal mnie napier..... to czy korzystnym jest zrobic te same 2 partie 4 dnia majac wciaz zakwasy (robie priorytet)? aha i czy 20 min basenu po silowni to dobry pomysl?

Hulk
30-04-08, 18:35
Jesli tak je przeciazyles to ja proponuje wrocic do nich dopiero w kolejnym tygodniu, ewentualnie proponuje po treningu jakies aminokwasy
basen? dlaczego nie, jesli plywasz tylko rekreacyjnie to nie widze problemu

123
30-04-08, 18:47
zrobie maly OT zeby nie zakladac niepotrzebnie tematu, ostatni ciezko mi zmeczyc miesnie z prawej strony:/ mam wrazenie ze sa silniejsze niz z lewej i wogolu nie czuje w nich zmeczenia po treningu:/ mowie o bicepsie, tricepsie, barach, o co chodzi?

nowy89
30-04-08, 18:58
mam podobny problem co Ty 123 ...

ErWeider
30-04-08, 18:59
hehe no ja wlasnie tez tak mam

qubuh
30-04-08, 19:08
a probowales zmieniac kolejnosc cwiczen albo poprostu zamienic jedno na drugie? Tez tak mialem wlasnie z bicepsem bo bicek szybko "przyzwyczaja sie" do obciazenia i wysilku. Albo zamieniaj cwiczenia albo rob jedno wiecej. Ja zawsze robie 3 serie 21 na koncu i boli:)

123
30-04-08, 19:42
tez robie 3 serie 21 ale problem tkwi w tym ze jeden miesien juz jest padniety a 2gim dalej moge cwiczyc:/

qubuh
30-04-08, 20:11
po ilu cwiczeniach masz padniety miesien? Napisz wogole co robisz na biceps.

terrorsiejem
30-04-08, 21:23
baseny są świetne na rozluźnienie mięśni i odciążenie stawów także chodzenie na basen to dobry pomysł o ile sie nie przemęczasz.A ćwiczyc na zakwasach raczej nie jest polecane :)

123
01-05-08, 00:57
uginanie ramion ze sztangielkami
21
podciaganie na drazku
wszystko po 3 serie

qubuh
01-05-08, 08:38
zartujesz chyba. Jak to jest twoj program na bicepsa to sie nie dziw ze nie boli. za malo cwiczen. Ja robie 4 cw na biceps + 21 jako piate najbardziej pompujace. Zeby bicek rosl to minimum 4 cwiczenia musza byc np modlitewnik, podnoszenie sztangielek chwytem mlotkowym, podnoszenie szt wzdluz tlowia w siadzie z suplinacja nadgarstka, o kolano, unoszenie sztangi lamanej/prostej stajac - np. Popraw swoj program a napewno zacznie bolec

123
01-05-08, 09:31
ty masz swoj plan a ja mam swoj tyle ze 5 cwiczen na biceps to raczej zly pomysl

Dżagi
01-05-08, 09:42
ja robie:
hantle-4serie
sztanga stojac-4serie
modlitewnik-sztanga-4serie
modlitwnik-hantel-4serie
sciaganie gornych wyciagow-4serie
jestem ciekaw co to jest to "21" nieslyszalem....moze wiem ale nieslyszalem nazwy...ale chetnie sie dowiem

123
01-05-08, 11:20
7 powtórzeń unoszenia tylko do połowy ruchu(przedramiona równolegle do podłogi), po czym 7 powtórzeń od połowy w górę i na końcu 7 powtórzeń pełnym zakresem ruchu, 3 serie malutkomi ciezarami, przerwa miedzy seriami 3-4min, swoj plan jedziesz na duzych ciezarach??

qubuh
01-05-08, 17:47
ty masz swoj plan a ja mam swoj tyle ze 5 cwiczen na biceps to raczej zly pomysl

to skoro "masz swoj plan" to czemu jest zly i bicek ci nie rosnie? Bo masz niewytarczajaca ilosc cwiczen, po pierwsze 21 zawsze powiino sie robic ostatnie jako najwiekrza pompa krwi do miesnia po drugie jesli robisz bica raz w tyg to 4 cwiczenia sa najbardziej odpowiednie i najprawdopodobniej najbardziej skuteczne, to co robisz ty to robi sie na obwodowce jak cwiczysz wszystko jenego dnia. To byla moja opinia:)

LeBron23LBJ
01-05-08, 18:04
zartujesz chyba. Jak to jest twoj program na bicepsa to sie nie dziw ze nie boli. za malo cwiczen. Ja robie 4 cw na biceps + 21 jako piate najbardziej pompujace. Zeby bicek rosl to minimum 4 cwiczenia musza byc np modlitewnik, podnoszenie sztangielek chwytem mlotkowym, podnoszenie szt wzdluz tlowia w siadzie z suplinacja nadgarstka, o kolano, unoszenie sztangi lamanej/prostej stajac - np. Popraw swoj program a napewno zacznie bolec

nie no stary gdzieś że to wyczytał że bic żeby biceps rósł musza byc minimum 4 ćw.??? Ja robie maksimum 3 ćw i rośnie mi świetnie bicek, kiedys nawet dwa cw. robilem tez rosl. Bzdura to jest ze 4 cw. Jak was nie boli bic to: mozecie zrobic tygodniowa przerwe od silki, dołożyc jeszcze pare serii lub co bardziej polecam zmienic ćwiczenie. Może to jest także kwetsia ciężaru. Za lekki dzwigasz

123
01-05-08, 18:10
jak robisz 4 cwiczenia to przemeczas tylko miesnie, zreszta to jest indywidualna sprawa, wole jechac wiekszym ciezarem 3 cwiczenia, a moj problem jest taki ze jak cwicze to jedna reka slabiej sie meczy, wogole z jednej strony wszystkie miesnie mam problem zmeczyc:/ dzis robilem przedramie i to samo- prawa reka juz nie dawalem rade i byla fajna pompa a lewa moglbym jeszcze machac a pompy nie bylo, nie wiem czemu tak jes mam to od poniedzialku

Dżagi
01-05-08, 18:35
hantle-4serie --hantle18kg
sztanga stojac-4serie --20kg+2x7.5kg (35)
modlitewnik-sztanga-4serie --11kg+2x10kg (31)
modlitwnik-hantel-4serie --hantel 15kg
sciaganie gornych wyciagow-4serie (4 lub 5 obciazenie)
nie wiem czy to duzo...ja cwicze na rzeźbę..robie od min 12 do 20 powtorzen.
dzieki za wyjasnienie 21. robilem to kiedys...tylko nieznalem nazwy...dobre jest to cwiczenie...i calkowicie o nim zapomnialem...musze je gdzies wcisnac:)

LeBron23LBJ
01-05-08, 19:41
123 , zrób se przerwe od siłki co najmniej tydzien i zobaczymy czy cos zadziała!