PDA

Zobacz pełną wersję : Problem



Misiak22
29-04-08, 14:31
Mam 14 lat. Ważę 98 kg przy wzroście 169 cm. Jak widzicie mam sporą nadwagę. Jak mógłbym przerobić to na mięśnie, a przede wszystkim siłę? Mieszkam na wsi i nie mam szans chodzenia na profesjonalną siłownię i konsultację ze specjalistami. Jakie ćwiczenia i jaką dietę polecacie? Ważne jest, aby nie były to treningi wymagające dobrego sprzętu i jakichś suplementów, bo niezbyt stać mnie na takie specyfiki.
Pozdrawiam
Michał

Hulk
29-04-08, 14:34
Nie "przerobisz" tego na miesnie, bo jest to zapewne masa tluszczowa, ktora powinienes zrzucic.
Jeste mlody wiec na poczatek polecam przede wszystkim bieganie i mniej kaloryczne posilki

nowy89
29-04-08, 14:43
masz jakąś siłownię w domu ??

tak pozatym to ułóż sobie diete ... i zacznij jeździć na rowerze, biegać ...

tom
29-04-08, 18:02
tu masz cwiczenia ze sprzetem i bez
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
do tego aeroby/interwaly

suple nie sa potrzebne
w diecie ogranicz glownie weglowodany - stosuj sie do zasad diety low carb

Symu
29-04-08, 22:47
Low carby nie w tym wieku, a pozatym nie dla poczatkujacych (malo kto wytrzymuje).

Mysle że na poczatek ogranicz cale syfiaste zarcie typu slodycze, fast foofdy. Pij wode badz zielona herbate. Jedz duzo warzyw i owoców. Ustal sobie zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 500kcal. Staraj się jeść mniej węglowodanów i jak najlepszej jakości ryż/kasza. No i oczywiscie aeroby/ interwaly(j.w.). W tym wieku powinno pomóc.

tom
30-04-08, 08:10
Zarejestrowany: 28-04-08
Wiek: 14

no tak:)