PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza dieta



Kario
20-04-08, 12:13
Witam dopiero zaczynam zabawe z kulturystyka wiec chcialbym prosic o pomoc w diecie cwiceniach itp prosze was o pomoc gdyz jest mała przeszkoda mianowicie teraz bede mial mature wiec silownia odpada ale tylko na miesiac.

wiek-19 lat
wzrost-184cm
waga-80kg
endomorfik

Styl życia- srednio aktywny, biegam cwiczylem "6 weidera" a teraz zaczalem robic poziom A ABS'u

oto dieta jaka znalazlem i mysle ze dla mnie bedzie akurat moze byc zla i dlatego prosze o poprawienie i podsuniecie mi dobrych cwiczen chodzi mi konkretnie aby przez ten miesiac popracowac nad miesniami brzucha i spaleniem tluszczu

9,00
Ser twarogowy chudy 100g
Chleb żytni razowy 50g
Jaja całe 50g

tu myslalem o jakies odżywce wysokobialkowej czytalem na necie ze moze to byc wpc 20g - co wy na to ?

12,00
Tuńczyk w wodzie 80g
Chleb żytni razowy 50g
Oliwa z oliwek 10g

15,00
Mięso z piersi kurczaka 150g
Ryż brązowy 70g
Oliwa z oliwek 10g

18,00
Makaron dwujajeczny 70g
Śledź świeży 80g
Oliwa z oliwek 5g

tutaj myslalem tez o tej odżywce wysokobialkowej np. 25g
30 min lub 1 godz po tej odżywce ABS poziom A

21,00
Tuńczyk w wodzie 70g
Ser twarogowy chudy 100g
Chleb żytni razowy 50g

1 godz biegow

i przed spaniem tez myslalem o tej odżywce 30g

razem wychodzi
Białka: 207g - 828 kcal
Węglowodanów: 239g - 956 kcal
Tłuszczy: 50g - 450 kcal
Energia: 2234 kcal

miedzy posilkami chcialem robic sobie koktaile z owocow zeby "zabic" uczucie glody gdyz ciezko sie na poczatku bedzie przyzwyczaic a czytalem ze takie koktaile tzn ich gestosc wypelnia zoladek ;]

co wy na to? troche juz sie nauczylem i przeczytalem ;p wiec prosze teraz o ewentualne korekty i dopisanie lub poprawienie cwiczen tzn przesunac je w czasie np ;]

mały huba
20-04-08, 12:31
Jeżeli chcesz schudnąć to będzie dobra dieta(sugeruje się tymi biegami i sporą ilością białka, małą ilością węgli etc). Napisz jeszcze jak wyglądała twoja wcześniejsza dieta, czy była dużo obfitsza w kcal? Jeżeli tak było to pamiętaj, żeby powoli zmniejszać ilość kcal w diecie aby nie wywołać szoku w organiźmie, szoku spowodowanego nagłym obcięciem kalorii. Jeżeli natomiast nie było takiego problemu to wszystko będzie dobrze.

Co do samego składu diety zmieniłbym tylko jedną rzecz, mianowicie rodzaj białka z rana. Kazeina z sera wchłania się bardzo wolno, a z rana kiedy jesteś po wielogodzinnym poście potrzeba Ci szybko dużych jego ilości. Daj już lepiej więcej jajek/jakieś mięso bądź te wpc, twaróg wrzuć lepiej na noc , tam bardziej się przyda.

Tomek5
20-04-08, 12:37
hmm domyslam sie ze dieta na redukcje?
troche zaskakujące połączenia jak np. makaron ze sledziem albo tunczyk z bialym serem :p

twaróg nie jest zbyt dobry na śniadanie

ja bym na Twoim miejscu kupil BCAA skoro biegasz by nie spalać mięśni zamiast białka bo odżywka białkowa nie jest tutaj potrzebna skoro dziennie jesz az 200 g bialka przy wadze 80g

Lepszym rozwiązaniem było by bieganie rano ale wiadomo szkola, a kazdy lubi sie wyspac:p
granicz troche białko w ciągu dnia i zjedz jeszcze około 150 g twarogu przed snem

Kario
20-04-08, 14:02
Dzieki wielkie za pomoc

Nic nie napisaliscie o moich cwiczeniach poziom A ABS'u czyli znaczy ze to pomoze mi w spalaniu tluszczu?

PS jesli scisle bede sie trzymal takiego planu to jak sadzicie ile mi zajmie spalenie tluszczu i poczatkowe wyrobienie miesni? (zarysy)?

Kario
20-04-08, 20:05
a jakbym kupil to BCAA mega caps w kapsulkach to ile mam ich zazywac no i po jakich posilkach??

grzesiek7124
20-04-08, 21:14
a jakbym kupil to BCAA mega caps w kapsulkach to ile mam ich zazywac no i po jakich posilkach??
Aminokwasy rozgałęzione spożywaj na pusty żołądek (rano, przed treningiem, po treningu). Tylko wówczas będą działały antykataboliczne. Jeżeli będziesz spożywał je po posiłku to takiego działania nie mają. Spożywane z białkiem z pożywienia będą działały budulcowo (regenerująco), podobnie jak aminokwasy z pożywienia. Mówiąc najprościej wymieszają się z aminokwasami z białka spożytego z "normalnego posiłku".

Grzesiek.

Kario
21-04-08, 12:25
dzieki wielkie

Kario
21-04-08, 13:10
a jak sadzicie twarog chudy mozna zamienic na poledwice z indyka ktora ma B-15,8 T-4,6 W-0,1 Kcal 105/100g ??

grzesiek7124
21-04-08, 17:41
Można.

Kario
21-04-08, 19:48
a te tabletki BCAA to radzisz brac 3 dziennie? rano, przed treningiem i po ? a w jakich odstepach czasowych od posilkow??

Kario
22-04-08, 20:03
co sadicie zeby dla szybszego spalenia tkanki tluszczowej dorzucic jeszcze jakis spalacz tluszczu? Co sadzicie np o ClenBurexin Trec? a moze narazie nie myslec o spalaczu?

mały huba
22-04-08, 23:26
Jeżeli trzymasz się diety przynajmniej w większej części i robisz aeroby, to ten spalacz nie będzie potrzebny ;)

Kario
23-04-08, 09:50
diety trzymam sie calej w zupelnosci ;p robie aeroby i co 2 dni robie HIIT'a ;p