PDA

Zobacz pełną wersję : Owoce.



noiser
18-04-08, 20:13
Siem, mam pytanie ostatno lookalem na owoce i mi wyszlo ze najlepsze sa banany i suszone daktyle. Malo tluszczu maja. Co o tym sadzicie?

Dominiczek17
18-04-08, 20:31
Banany owszem :D najlepiej po treningu zawierają szybko przyswajalne węgle dla organizmu...

noiser
18-04-08, 20:42
a daktyle?

Zorba
18-04-08, 22:01
ja tam polecam każdego rodzaju bakalie (suszone owoce), są to istne kondensaty węgli dobre w sam raz po treningu

pw
19-04-08, 20:57
Owoce jak najbardziej :-)

Maryan
23-02-09, 22:25
ok to żeby nie tworzyć kolejnych takich samych wątków odkurzam stary :)

Wiemy że owoce mają dużo węgli ale to tych prostych i że najlepsze są banany bo już 2 banany średnio po 150g mają 65 węgli z czego połowa to węgle-prostaki. Wiemy że prostaki najlepiej spożywać po treningu ale też nie w nadmiarze, wiemy również że należy jeść owoce bo to cenne źródło witamin ale kiedy je dorzucać w ciągu całego dnia ? Ja do każdego posiłku staram się zjeść czy to 50g banana czy to jakieś niewielkie jabłko lub mandarynkę itd; oczywiście wliczam to w ilość węgli przypadającą na dany posiłek ale czy to jest ok? i czy można czasami przegryźć jakiegoś małego owoca pomiędzy posiłkami ?

p_narozny
23-02-09, 22:39
No jesli wyliczyles sobie diete i wychodzi Ci w porzadku, to nie widze powodu dla ktorego wcinanie takich owockow mialoby zaszkodzic, sam jem w ciagu dnia spokojnie ze 3-4 banany, oraz japCO albo czasem i dwa;p Raz, na pare tygodni jak przysiade do mangarynek to kg leci w 10 min;) Katastrofy nie widze:)

pimols
24-02-09, 04:41
No jesli wyliczyles sobie diete i wychodzi Ci w porzadku, to nie widze powodu dla ktorego wcinanie takich owockow mialoby zaszkodzic, sam jem w ciagu dnia spokojnie ze 3-4 banany, oraz japCO albo czasem i dwa;p Raz, na pare tygodni jak przysiade do mangarynek to kg leci w 10 min;) Katastrofy nie widze:)
ta racja nie daj Boze jeszcze leci jakis dobry film a mandarynki sa slodkie to 2kg;D
owoce maja witaminki i sa git wiec jedzmy ale nie w/\ nadmiarze xD

Damian st-ce
24-02-09, 21:04
Jeśli owoc to raczej tylko po treningu, chociaż czasami jadam w pracy, w trakcie, żeby dostarczyć trochę energii. Zamiast owoców lepiej jeść warzywa.

Maryan
24-02-09, 23:46
dzieki :) ... niby lepiej jeść warzywa ale nie wyobrażam sobie życia bez jabłek czy bananów, a co z warzyw jest tak orzeźwiające np jak zimne soczyste jabłko, mandarynka, winogron czy kiwi :) wiem że to cukry prostaki ale jednak ciężko mi się bez tego obejść nie jem nie wiadomo jakich ilości ale staram się do każdego posiłku dorzucić niewielki owoc. A banany tylko po treningu bo mają za dużo węgli :(

Damian st-ce
25-02-09, 19:09
Kurde też lubię owoce, a banany to już na maksa xD Wolę jednak wypić piwo niż zjeść jabłko :D

Maryan
25-02-09, 19:14
ok więc do każdego posiłku dorzucę browara zamiast jabłka ... ;)

Damian st-ce
25-02-09, 19:20
heheheh i o to chodzi :D:D cieszę się że Cię nakierowałem i wyjaśniłem parę spraw :D

Maryan
25-02-09, 19:28
dokładnie... ale tak na poważnie może na razie rzeczywiście trochę odpuszczę te owoce i zastąpię warzywami natomiast jak zrzuce cały facik to będę wsuwał co popadnie z owoców to wiem ... ;P bo nie wierze że można nałapać tłuszczu z jednego niewielkiego owoca w dwóch posiłkach dziennie nie ma zasranych szans... Brzuch się ma bo sie na niego pracowało latami a jak się już go nie ma to dbając o diete, ćwiczenia, aeroby nie ma ch... na Maryśke.... :)

grochos
25-02-09, 19:30
jedzcie owoce w płynie:) lepiej przyswajalne i łatwiej strawne. oczywiscie nie mowie o sokach tylko np o swierzo wycisnietym soku z jabłuszek czy tez blendowanym banaie z chudym mleczkiem.