PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan...



Phobos
18-04-08, 19:17
Witam,

1.Ostatnio na silowni cwiczylem klatke piersiowa, wyciskania plaska i skos z zastosowaniem hantli, zamiast sztangi i zauwazylem:
Sztanga, napompowanie > rozciagniecie miesni;
Sztangielki, rozciagniecie miesni > napompowanie.
Czy to prawda?

2.Wyciskajac sztangielki na skosie lewa strone klatki czulem bardziej. Ruch wykonywalem tak samo obiema rekoma i w momencie wyciskania poczulem wieksze napiecie w lewej stronie. Oznacza to, ze lewa strone mam slabsza, dlatego pracowala w inny sposob? Jesli tak to rozumiem, ze hantle sa doskonale na wyrownanie sily i masy obu stron.

3.Opracowalem plan pod siebie i wyglada on tak:
a.Klata, plecy bez dolu;
b.Biceps, triceps, przedramie;
c.Naramiennie, kapturowe, szyja;
d.Nogi, dolne plecy.

1 tydzien.
pon - trening a
wt - b
sr - c
czw - d
pt - a

2 tydzien
pon - b
wt - c
sr - d
czw - a
pt - b

itd. az 5 tydzien = 1 tydzien i powtarzamy (oczywiscie 1 tydzien mniejszej intensywnosci po calym cyklu).

Klatke i plecy mam najslabiej rozwiniete, zastanawialem sie wiec czy moze lepiej robic 1 tydzien caly czas, tak aby cwiczyc klatke i plecy 2 razy w tygodniu. TRENING NA MASE. Moze tak, aby pon - wysoka intensywnosc, pt - mala-srednia? Jakie jest wasze zdanie?
Prosze wziasc pod uwage, ze jestem ektomorfikiem...

Pozdrawiam

lityn
18-04-08, 20:04
po pierwsze. na mase cwiczy sie jedną partie miesniową na tydzien, po drugie zle polączenia miesniowe (zrob plan 3 dniowy a jak nie wiesz jak to zrobic polecam poczytac podwieszone). treningi powinny byc wyczerpujące(dlatego tylko 3 razy na tydzien) dotego odpowiednia dieta + moze do tego jakiegos gainera..... chociasz ja sie tak na suplach nie znam :) pozdro

ens
18-04-08, 20:27
zawsze łącz duże partie mięśniowe z małymi. Cwiczenia zaczynaj od dużych i parti i ćwicz raz w tygodniu, a intensywnie do zmasakrowania mięśni.
plan wygląda mniej wiecej tak
pn klatka + Biceps
śr Plecy + triceps
pt Nogi + barki
i np brzuch co drugi trening, ćwiczenia już sobie sam ułożysz

Paluch
18-04-08, 22:34
trening jest dobry, ale nie przy twoim stazu...

bo sadzac z tego co piszesz, to masz niewielki.

najlepiej standardowo:
klataka tric
plecy bic
barki brzuch
nogi
Albo jak kolega wyzej napisal, z zastrzezeniem, ze pomiedzy klatka i bicepsem a plecami i tricepsem bedzie 1dzien przerwy.

Co do rozciagania, to zalezy jak nisko opuszczasz sztangielki.

Phobos
18-04-08, 23:39
Witam,

moj staz to ok. 8 miesiecy. Przez 6 cwiczylem standardowo:
klata, bic.
plecy, tric.
nogi, naramienne.

Teraz chce cos innego...
Dlatego takie polaczenia, z ktorych zauwazylem pozytywne zmiany.