PDA

Zobacz pełną wersję : Miesiąc na redukcji



bless8
18-04-08, 14:59
Witam. Dzisiaj mija miesiąc jak jestem na diecie redukcyjnej i schudłem 7kg i chce się spytać czy jest to dobry "wynik"??
Podkreślę, że nie brałem żadnych spalaczy i ruch miałem średni ponieważ pogoda wiadomo jaka jest cały czas zimno albo pada deszcz więc przez ten miesiąc tylko raz się przebiegłem i 3-4 razy rower po 30-40km no i siłka na chacie z nasileniem na brzuch. Myślę, że jak zrobi się ładna pogoda to więcej będę biegać i myślę nad thermo speed albo jakimś innym spalaczu i l-karnitynie. Co o tym sądzicie??
Pozdro

grzesiek7124
18-04-08, 15:23
Wynik jest jak najbardziej dobry. Powiem szczerze, że schudłeś nawet za dużo. Jeżeli chudnie się powyżej 1 kg tygodniowo to w dużej mierze traci się ciężko wypracowane mięśnie. A nam chyba o to nie chodzi. Jak Twoje obwody, czy bardzo zmalały ?

Grzesiek.

bless8
18-04-08, 18:31
Nie mierzyłem się przed redukcją więc ciężko mi powiedzieć jak z wymiarami. Znam tylko wymiar bicepsa i ok. 1 cm mi zeszło, ale w dużym stopniu tłuszcz bo teraz lepiej go widać. Z tego co widzę to najwięcej mi zeszło z ud i w pasie bo teraz nawet najbardziej ciasne spodnie są luźne i widoczne są już mięśnie na nogach a wcześniej wszystko było zalane :/. Ale z brzucha mi najmniej zeszło :/ i zastanawiam się nad 6 weidera bo robiłem cały czas normalne brzuszki.

PuaPAj
18-04-08, 20:49
Ekhm jesli ty byles na samej diecie a nie robiles aerobow to sadze ze zeszlo Ci sporo z miesni... Wg mnie redukcja bez aerobow to nie redukcja bez aerobow to sie mozna co najwyzej odchudzac a nie rzezbic

NIKOLIS 168
18-04-08, 22:03
Napisz swoją diete...

bless8
18-04-08, 23:59
W sumie masz rację PuaPaj bo redukcją to to za bardzo nie można nazwać bardziej mi chodzi o to żeby po prostu schudnąć. Może i coś mi zeszło z mięśni, ale zbyt się tym nie przejmuje, ponieważ nie miałem aż takiej masy żeby teraz rozpaczać po schudnięciu. Dopiero po schudnięciu wezmę się porządnie za masę.
A co do diety to nie mam ułożonej żadnej. Po prostu eliminacja węglowodanów, ograniczenie tłuszczy, żadnych słodyczy, chipsów ani nic z tych rzeczy. Do picia mineralka i herbata. Staram się jeść 5 posiłków dziennie. Gdy jestem głodny między posiłkami to jakieś jabłko albo pomarańcz żeby tylko zabić głód i przed każdym posiłkiem szklanka wody żeby się zapełnić i trochę mniej zjeść.

HuGsoN
19-04-08, 10:30
Wynik jest spoko. Ja kiedyś na redukcji rozwaliłem 20kg w 42 dni, ale po pierwsze siła w dużej mierze spadła, zwiększyła się podatność organizmu na choroby. W sumie nie wiem czy żałować teraz czy nie... 20kg na płaskiej mniej zauważyłem odrazu po redukcji.

Paluch
19-04-08, 19:43
ee nie zalowac, bo zgodnie z zasada weidera i wlasnym doswiadczeniem wiadomo, ze taki miesien rownie latwo odbudowac.
Warto sie zastanowic po co robic redukcje teraz? Przyjda wakacje i co bedziecie wtedy robic? Mase budowac?

6656V
20-04-08, 15:33
Moto 2004...prosze napisz dokladnie co robiles...mam 2 miesiace do wyjazdu i musze schudnac kolo 18kg...musze..nie wazne,ze spale miesnie jak cwiczyc co jesc...?napisz co dokladnie robiles..jakie suplementy brales...waze 97kh,a chce wazyc 80 na wakacjach!!!!prosze pomozcie!!!!!!

Tomek5
20-04-08, 15:57
nie wiem czy jest to mozliwe bez efektu jojo

6656V
20-04-08, 18:44
zalozmy,ze jest,chodzi mi,zeby wazyc 80kg
nie moge wiecej...a jezeli chodzi o efekt jojo to wystepuje wtedy,gdy rzucasz sie na jedzenie po takiej diecie...

Reset
20-04-08, 20:39
Moto 2004...prosze napisz dokladnie co robiles...mam 2 miesiace do wyjazdu i musze schudnac kolo 18kg...musze..nie wazne,ze spale miesnie jak cwiczyc co jesc...?napisz co dokladnie robiles..jakie suplementy brales...waze 97kh,a chce wazyc 80 na wakacjach!!!!prosze pomozcie!!!!!!

Właśnie panowie,panie zapodajcie taką jakąś diętę o której wyżej piszecie.
Szacunek

grzesiek7124
20-04-08, 21:04
Właśnie panowie,panie zapodajcie taką jakąś diętę o której wyżej piszecie.
Szacunek
Na początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla wagi 97 kg.
Dla wagi tej "na redukcji" wynosi ono mniej więcej 2500 Kcal. Napisałem mniej więcej ponieważ zależy to też od aktywności fizycznej osoby, która jest "na redukcji".
Następnie musimy ustalić zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Na początku proponuję białko 2 g/kg, węglowodany 3 g/kg, tłuszcze 0,5-1 g/kg. Później wartości te mogą ulec zmianie.
Po obliczeniu zapotrzebowanie to wynosi w przybliżeniu:
białko 200 g/dobę
węglowodany 300 g/dobę
tłuszcze 50 g/dobę.

Rozkładasz to na 5-6 posiłków, tak aby w godzinach wieczornych unikać węglowodanów. Spożywasz ich najwięcej rano i do południa (węglowodanów). W miarę upływu dnia zmniejszasz ich spożycie. Najlepiej żeby kolacja była bez węglowodanów.
Co należy jeść ? Zobacz w przyklejonych.

Grzesiek.

Reset
20-04-08, 21:54
Moto 2004...prosze napisz dokladnie co robiles...mam 2 miesiace do wyjazdu i musze schudnac kolo 18kg...musze..nie wazne,ze spale miesnie jak cwiczyc co jesc...?napisz co dokladnie robiles..jakie suplementy brales...waze 97kh,a chce wazyc 80 na wakacjach!!!!prosze pomozcie!!!!!!


Na początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dla wagi 97 kg.
Dla wagi tej "na redukcji" wynosi ono mniej więcej 2500 Kcal. Napisałem mniej więcej ponieważ zależy to też od aktywności fizycznej osoby, która jest "na redukcji".
Następnie musimy ustalić zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Na początku proponuję białko 2 g/kg, węglowodany 3 g/kg, tłuszcze 0,5-1 g/kg. Później wartości te mogą ulec zmianie.
Po obliczeniu zapotrzebowanie to wynosi w przybliżeniu:
białko 200 g/dobę
węglowodany 300 g/dobę
tłuszcze 50 g/dobę.

Rozkładasz to na 5-6 posiłków, tak aby w godzinach wieczornych unikać węglowodanów. Spożywasz ich najwięcej rano i do południa (węglowodanów). W miarę upływu dnia zmniejszasz ich spożycie. Najlepiej żeby kolacja była bez węglowodanów.
Co należy jeść ? Zobacz w przyklejonych.

Grzesiek.

Dzięki wielkie przyjacielu za ten niezbędny przykładzik.
Cięzko jest z tym sobie poradzić jak ktoś przez 29 lat żarł co i kiedy popadnie.
Dla Ciebie Wirtualne PIVKO i sog oczywiście.
Szacunek

lars32
27-04-08, 19:17
ot a moim zdaniem "desperado" lepiej przemyśl sprawę bo z takim podejściem to po miesiącu max wymiękniesz. Motywacja ale "logiko" i stopniowo . 5kg na miech i styknie, nieużywane dziurki w pasku będą zadowolone i zdrówko będzie lepsze. powoliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii