PDA

Zobacz pełną wersję : Redukcja na lato



Tomek_17
15-04-08, 19:41
Witam, jestem tu nowy.. Mam 17 lat 178cm wzrostu 80kg ćwicze juz prawie 1,5roku. Ogólnie to mase mięśniowom mam rozwiętą teraz chodzi mi o rzeźbe, a szczególnie ładnie wyrzeźbione ramie co polecacie??
Diete trzymam juz z przyzwyczajenia prawie 0,5 roku, na siłke 3 razy w tygodniu, 5 razy w tygodniu biegam po 30minut. Jak zaczołem biegać od 1 kwietnia miałem 82kg teraz mam 80. Więc troche zemnie spadło

W najbliższym czasie dam jakieś foty.

Licze na wasza pomoc

Tomek5
15-04-08, 20:49
Chodzi Ci bardziej o konkretna rozpiske treningowa ale ja sie tego nie podejme bo jestem poczatkujący :p

ale tutaj masz pare porad odnosnie definicji


Podczas treningu na rzeźbę należy wykonywać większa liczba treningów (nawet do 6 tygodniowo). Każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi powinny być krótkie, ale bardzo intensywne. Przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund, z dużą różnorodnością ćwiczeń. Duży nacisk należy położyć na ćwiczenia izolowane, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych.

Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze 10-7 serii. Ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12. Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego przez około 30-45 minut.

Trening powinien być uzupełniony o odpowiednią dietę, w której następuje zmniejszenie spożycia węglowodanów, aby organizm mógł spalać nadmiar tłuszczu jako źródło energii. Gdy do organizmu jest dostarczana mniejsza ilość węglowodanów, wówczas organizm poszukuje innego źródła energii. Najbardziej dostępną alternatywą jest glukoza zmagazynowana w mięśniach, w efekcie organizm zaczyna spalać mięśnie. By uniknąć tej sytuacji w momencie zmniejszenia spożycia węglowodanów, należy koniecznie zwiększyć odpowiednio spożycie białka. Wówczas organizm zacznie spalać białko, a nie własne mięśnie. Bilans kaloryczny w diecie na rzeźbę musi być na minus, dlatego od całkowitej wartości kalorycznej, jaką potrzebuje nasz organizm musimy ich część odjąć.

Tomek_17
16-04-08, 18:09
Dzisiaj robiłem 5 serii na barki i triceps(3 ćwiczenia na każdą grupe) +brzuszki. Każda seria trwała ok11-12minut.
Tak moge ćwiczyć żeby były lepsze efekty??

Tomek_17
17-04-08, 18:57
Napisze mi ktoś jak mam sobie tą łapke wyrzeźbić bo sam juz nie wiem:(

Tomek_17
22-04-08, 21:51
pomoże mi ktoś???????????