PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie



forcid
13-04-08, 21:00
Mam pytanie odnosnie dzywek bialkowych czy po podaniu ich obrubce cieplnej traca swoje wartosci.Dzieki:pray:

Cielu7
13-04-08, 21:06
powiem tyle ze moga stracic wartosc białko czy gainera rozrabiamy w zimnej oraz letniej cieplawej wodzie badz mleku

Karolsw
13-04-08, 21:21
hm. moim zdaniem to najwyżej aromat , ale nie wiem do końca

Tomek5
13-04-08, 21:27
Z pewnoscia najlepiej przyrządzać je tak jak jest napisane na etykiecie :p

Ale czy tracą swoje wartosci odżywcze? wydaje mi sie ze nie bo przeciez smazone mięso lub ugotowane jaja ciągle mają cukry,tluszcze i bialko(zmienia sie struktura-tzw scinanie sie bialka). Pamietaj, ze przechowywanie w zbyt wysokiej temperaturze i wilgotnosci powietrza skraca termin przydatności do spożycia

Cielu7
13-04-08, 21:29
i wlasnie mieso po smarzeniu i jajo traca kawalek swojej wartosci mialem to na chemi

kempu
14-04-08, 10:11
witam! a wiec białko pod wpływem temperatury (wysokiej oczywiście) zmienia tylko swoja rezdowośc tzn np. z 3 na 2 czyli jest to tzw. denaturacja polegajaca na zmienianiu struktury aminokwasowej. Zadnych aminokwasów nie ubywa tylko połozenie ich sie zmienia dlatego białko jest dalej pełnowartosciowe (22 aminokwasy sa wiec jest git:) POZDRAWIAM. Kempu

Tomek5
14-04-08, 15:49
witam! a wiec białko pod wpływem temperatury (wysokiej oczywiście) zmienia tylko swoja rezdowośc tzn np. z 3 na 2 czyli jest to tzw. denaturacja polegajaca na zmienianiu struktury aminokwasowej. Zadnych aminokwasów nie ubywa tylko połozenie ich sie zmienia dlatego białko jest dalej pełnowartosciowe (22 aminokwasy sa wiec jest git:) POZDRAWIAM. Kempu

to tez zalezy jak wysokiej bo jezeli bedzie za wysoka to aminokwasy sie spala wydzielając bardzo nieprzyjemny zapach(spalcie włos w ogniu zapalniczki)
aminokwasów budujących białko jest 20 nie 22

a co do smazenia to rzeczywiscie troche białka sie marnuje(niewielki procent) bo razem z tluszczem tworzy ciezkoprzyswajalne kompleksy