PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta -- pomocy!



lucyfer666
12-04-08, 15:51
Mam bardzo, ale to bardzo pilną prośbę. Czy ktoś mógłby mi napisać dietę na masę? Bardzo proszę! Nie orientuję się w pisaniu diet i prosiłbym, aby ktoś mi pokazał co i jak. Proszę, proszę proszę!

Wiki
12-04-08, 15:53
Postaram sie cos Ci ułozyc

lucyfer666
12-04-08, 15:59
Dziękuję bardzo :) Jak coś to mam 170 cm wzrostu i ważę 46,2 kg.

Wiki
12-04-08, 17:05
1941,44 zapotrzebowanie kaloryczne lucyferka :P

100 bialko - 400[kcal]
235 wegli - 940[kcal]
80 tluszcze - 720[kcal]


Sniadanie (po sniadaniu kompleks witamin)
mleko 250ml z platkami owsianymi 100g + 2 lyzeczki miodu(lub cukru)

2 Sniadanie
twarog pelnotlusty 100g + troche truskawek +2 lyzeczki cukru

Obiad
piers z kurczaka 100g + ryz brazowy 100g + salatka (ogorek + pomidor + cebula [nie za duzo tej salatki bo bedzie ciezkostrawne])

Podwieczorek
2cale jajka 1bialko z jajka + 2kromki chleba razowego z maslem

Kolacja
Tunczyk w warzywach z puszki + kromka chleba razowego z maslem


Razem w przyblizeniu:

110,3bialka 248,2weglowodanow ok.70tluszczy

Jezeli na 2 sniadanie nie masz czasu bo jestes w szkole to zamien podwieczorek z 2 sniadaniem i z tych jajek skombinuj jakies kanapki:P
Narazie zadnej odrzywki nie potrzebujesz:)

Moje gg - 4659868 jak cos to pytaj

lucyfer666
12-04-08, 17:26
Dzięki bardzo! Mówisz, że odżywki nie potrzebuję. Pytałem się na forum to polecają mi gainera. Gainera mam też brać, czy nie?

I przez ile maxymalnie mogę stosować jedną dietę?

Wiki
12-04-08, 17:51
Gainer Ci nie potrzebny, z samego jedzenia zbudujesz mase. Gainer Ci sie przyda jak bedziesz wazyl 70+ bo wtedy trudniej by bylo zjesc 2 razy tyle co w tej diecie masz rozpisane:P Zastosuj ta diete przez 2 miesiace, wchodz na wage czesto i patrz czy Ci podskoczylo troche. Po 2 miechach zglos sie do mnie na gg i Ci powiem co dalej;p

lucyfer666
12-04-08, 22:13
Ale sama dieta chyba nie wystarczy? Jakiś trening też chyba musiałby być. Umiałbyś napisać taki trening dla świeżaka? Byłbym wdzięczny.

Wiki
12-04-08, 22:39
Jasne ze bym umial ale po co mam pisac jezeli juz ktos go napisal. KLIKNIJ TUTAJ (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=176)

lucyfer666
13-04-08, 19:33
A mam 3 pytanka odnośnie diety :)
1. Czy truskawki można zastąpić bananem? Bo truskawek nie dostanę o tej porze.
2. Czy do jajka można trochę majonezu do smaku?
3. Co to znaczy: "Po śniadaniu kompleks witamin"? Jakaś odżywka, czy coś?

mmm
13-04-08, 22:18
wiki poco ten cukier??


lucyfer666:
1.ja bym zamienił ta truskawkę na jakieś warzywo banana najlepiej bezpośrednio po siłowni potem 30 min po siłowni normalny posiłek
2.majonez ma bardzo dużo tłuszczu i jest nie zdrowy ale raz na jakiś czas łyżeczka do jajek, dla smaku nie zaszkodzi:)
3.www.google.pl (http://www.google.pl)

jeśli coś nie tak napisałem proszę mnie poprawić:)

Wiki
13-04-08, 22:52
cukier dla smaku ;D. (w malej ilosci nie zaszkodzi, pozatym lucyfer to sama skóra i kosci, takze troche cialka mu sie przyda;p)
Truskawki lepsze od banana. Bo banan to weglowodany proste, ma ich sporo. Truskawka ma ich mało. Mozesz ich w ogole nie dodawac jezeli ich nie masz.
Do jajka mozesz dodac majonezu (max poltorej lyzeczki;p) bo to tluszcze, a w tej diecie jest ich lekki niedobor (mały, nie przesadzaj z tym majonezem, to moga byc jajka z dodatkiem majonezu. A nie majonez z dodatkiem jajek:P) Mozesz dodac troche keczupu jezeli jeszcze bedzie malo sosów;d. Z keczupem zjesz wszystko;p
Kompleks multiwitamin to np. witaminy supradyn. Pojdz do apteki i ci sprzedadza, bierzesz jedna tabletke na dzien. Supradyn jest dosyc drogi, wiec mozesz poszukac czegos tanszego.

terrorsiejem
14-04-08, 14:20
a co zrobicie z bublem, jaki mam ja :P już pisałem to w innym temacie ale z deka mnie olano :P jak ułorzyc dobrą diete nie mogac jeść glutenu ani mleka ? mógł by mi ktoś podac jakieś zamienniki produktów mlecznych i glutenowych ?
z góry dzieki oczywiście :P