PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć od początku....???



MirU
04-08-06, 09:10
Witam! Chciałbym zacząć trening na siłowni, ale nie mam bladego pojęcia co by było najlepsze dla mnie na początek, chodzi mi jakie ćwiczenia, jakie odżywki, jaka dieta itd... Teraz coś o mnie: waga: 60kg, wzrost: 175cm, wiek: 17lat.

Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc w tej sprawie! Z góry dzięki

Xplayer01
04-08-06, 10:30
Miru zacznij od treningu obwodowego, znajdziesz go tu - http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?p=14684&highlight=#14684 jesli chodzi o diete to znajdziesz wszystko w dziale dieta, a o odzywkach narazie zapomnij :)

MirU
04-08-06, 11:38
Ok, dzięki!

A po jakim czasie można rozpocząć "współpracę" z odżywkami ?

Matrixs88
04-08-06, 11:45
Zazwyczaj tak po 6 miesiącach możesz stosować odżywki, chyba że ewidenie czegoś już teraz brakuje w twojej diecie to możesz cos dokupić, ale jak masz diete ok to poczekaj z odżywkami.

MirU
04-08-06, 11:48
OK! Rozumiem, niedługo zaczynam to zobaczymy co się będzie działo :)

Xplayer01
04-08-06, 12:58
Odzywki węglowodanowe, węglowodanowo-białkowe i białkowe mozesz brac praktycznie od samego początku, ale lepiej zaczekac te 2 miesiace - zapoznac sie z siłownią, ustalic jakas diete i wtedy dopiero w zaleznosci od braków w diecie mozna kupic gainer czy białko oraz np carbo aby po treningu uzupełnic braki glikogenu w miesniach ktore powstały w wyniku wysiłku fizycznego....

LUKI
04-08-06, 18:28
Kolego zacznij od diety

Lava
13-08-06, 20:53
Rozłóż treningi na 3-4 dni w tygodniu tak żeby pracowały wszystki mięśnie. Dużt mięsień wolno ćwiczyć tylko raz tygodniu. Czyli np. Pon-plecy, środa-klatka piersiowa, piątek -nogi. Ciężary dopbieraj tyle, żebyś mógł wykonać powtórzenia, najlepiej powoli , dokładnie. I martw się jak wydaje Ci się, że są za małe. Nieraz mniej naczy więcej;) Każdy zaczynął. Ja pamiętam się trochę wstydziłem, ale tylko pierwszy raz jak 2 kilo podnosiłem ;)

sławo
14-08-06, 16:46
Lava, a jakby tak ćwiczyć plecy z klata można by tak ??

Zales
15-08-06, 01:44
jak zaczynasz to musisz dużo czytać na ten temat w necie jest mnóstwo stron kulturystycznych gdzie znajdziesz wskazówki na temat treningu odżywiania itd więc szkoda czasu zeby tu sie znowu rozpisywać niewiadomo ile ale jezeli chodzi o takie podstawowe rady to pamietaj ze najważniejsza jest rozgrzewka wszystkich stawów i mieśni , mięśnie nie rosną podczas treningu tylko podczas odpoczynku dlatego też czas na regeneracje jest bardzo ważny , im bardziej sie mięśnie rozciąga podczas ćwiczenia tym bardziej sie pompują i później lepiej rosną ale oczywiście wszystko w granicach rozsądku , nie zgapiaj bezmyslnie planów treningowych od innych bo na każdego działaja inne ćwiczenia i sam musisz odkryć co działa na Ciebie najlepiej , pamietaj o tym że mieśnie sie przyzwyczajają po jakims czasie do danego planu treningowego przez co przestaja roząć w siłe i mase dlatego trzeba ciągle coś zmieniać , podsumowójąc ćwicz systematycznie i ciężko ale z głową :)

powodzenia

Lava
16-08-06, 15:38
Lava, a jakby tak ćwiczyć plecy z klata można by tak ??

No nie bardzo. Bo to są dwa duże mięśnie. A na jednym treningu w ciągu dnia można ćwiczyć conajmniej jeden duży mięsień. Musi być minium jeden dzień odpoczynku. Wystarczy duży mięsień ćwiczycraz w tygodniu. Np. Pon. Plecy, Środa Klata (bo to górne partie i można je poćwiczyc bliżej siebie, ale to nie jest reguła), Piątek Nogi.
Jak ćwiczysz plecy możesz np. biceps i triceps; jak klata to barki i kaptur (kaptur może być teżz plecami), jak nogi to dbaj też o łydki bo ja olewałem i mam uda rozwnięte a łydki chude i śmiesznie to wygląda :) . Przedramie możesz, ale nie musisz za każdym razem. (Jak masz zestaw natelek to przedramię w domu na osobnym treningu można).

sławo
16-08-06, 15:47
Lava, no widzisz tylko czekałem czy tak ktoś napisze jak ty

co z tego że są to dwie duże partie
takie ćwiczenia nazywa się przeciwwstawnymi i już dwno Arnold tak ćwiczył i chwalił ten rodzaj połączenia

także twoja wiedza na ten temat jest jeszcze słaba

i nie wygaduj mi co z czym ćwiczyć jestem modem w treningu myślisz że zostałem nim za ładne oczy :roll:

Lava
16-08-06, 15:56
Oka. To się myliłem. Widocznie kiepską mam wiedzę. Thx za info ;)