PDA

Zobacz pełną wersję : Ktos mogl by mi pomoc z tym???trening na lawce itd



dawid001
10-04-08, 13:54
jak najlepiej cwiczyc bo slyszalem ze ponoc trzeba dobre partie dobierac zeby miesnie ladnie sie wyrzezbily i ktos mi mowil ze triceps chyba z klatka powinno sie cwiczyc czy jakos tak...
a przy okazji ktos moglby mi rozpisac jak mozna na laweczce cwiczyc kazda partie?
no bo juz coraz lepszym sprzetem domowym zaczynam dysponowac
Juz mam laweczke 40kg obiazenia gryfa 165cm oczywiscie lawka posiada sprzet na klate i na nogi rowniez mam ciezarki na bicepsa i tricepsa

i tylko problem jak ulozyc sobie dobry plan na rzezbe ile dni przerwy kazda partia itd

moze ktos napisze mi swoj plan jak trenuje?

i po ile cwiczen na dana partie cwiczyc?

a swoja droga da sie wyrobic 3 rzezy sile,rzezbe i wytrzymalosc???

wynagrodze sogami dobre podpowiedzi pozdrawiam wszystkich!:)

lityn
10-04-08, 16:09
połaczenie miesniowe:
bic+klata
tric+plecy
nogi+kaptur+barki

jesli chodzi o cwiczenia jakie mozna wykonywac na ławeczce to zapraszam na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ poszukaj. jesli chodzi o trening na rzezbe to powinno sie cwiczyc 2 razy w tygodniu kazdą partie miesniowa. wiecej niz 10 powtorzen

Wiki
10-04-08, 20:21
Kiedys juz na jakims poscie to rozpisywalem ale rozpisze jeszcze raz;P

Polaczenie ktore wymienil kolega wyzej, jest dobre, ale nie najlepsze...
Gdy cwiczysz klatke pracuje Ci rowniez triceps tylko w mniejszym %. Gdy zrobisz serie na klatke, triceps jest rozgrzany, gotowy do cwiczen wtedy trzeba go dobic cwiczeniami:). Tak samo jest z plecami, ktore najlepiej laczyc z bicepsem... Gdy podciagamy sztange do klatki (cwiczac motyle albo grzbiet), to biceps tez pracuje, i rowniez trzeba go pozniej dobic. Ten sposob cwiczen daje optymalne efekty. To samo jest z nogami i barkami... A wiec moim zdaniem najlepiej cwiczyc w polaczeniu:

Klatka + triceps
Plecy + biceps
Nogi + barki

Pozdrawiam :)

dawid001
10-04-08, 23:26
a brzuch waszym zdaniem mozna cwiczyc codziennie czy moze co 2gi dzien???
oczywiscie wynagradzam sogami bo bardzo fajne odpowiedzi od was uslyszalem;)

pozdrawiam

Wiki
11-04-08, 15:51
Brzuch generalnie mozna cwiczyc codziennie, ale nie forsowac go, tzn. 1, 2 serie na dzien starcza. Cala filozofia tkwi w cwiczeniach, najlepiej wykonywac je bardzo powoli(najlepiej 1 skłon z rozprostowaniem sie:P około 10sekund) jednoczesnie napinając go z calej siły i jak niektorzy zalecaja wciagaganie brzucha podczas cwiczen. Tym sposobem mozna brzuch umiesnić, po paru miesiacach trzeba cwiczyc inaczej czyli (szybkie powtorzenia 4 serie, codziennie) zeby go poprostu wyrzezbic:)

dawid001
12-04-08, 23:45
hehe dzieki za podpowiedz wynagradzam sogiem a swoja droga hehe fajna fotke masz z moim ulubiencem :D pozdrawiam

Cielu7
13-04-08, 00:21
no ja brzuch generalnie nie polecam cwiczyc codziennie kazdy z czolowych kulturystów ci powie ze brzuch trzeba traktowac jak kazdy inny miesien i do wzrostu potrzebna mu jest regeneracja wiec z praktyki ze to prawda brzuch mam bardzo dobry a moj plan jest w dziale galeri nasze brzuchy a wyglada on tak

1 cwicz to wyprost nóg na podporze 4s po 20 pow

2 sa to sklony tlowia linka wyciagu kleczac obciazenie indiwidualne tu tez 4s 21-20 pow

3 to w zwisie na drazku tez wyprost nóg albo przekladanie na boki trudne ale jak sie wyrobi miesnie to idzie. Na poczatku nie moglem tego zrobic to wykonywalem cwiczenia 2 pierwsze i lawka ale po jakims czasie sie wykonuje bez problemu

dawid001
14-04-08, 12:30
wyprubuje sobie to :) dzieki za rade

sog w nagrode

Pozdrawiam