PDA

Zobacz pełną wersję : Cwiczenia z workiem



sopek44
09-04-08, 23:01
Witam. Już mam worek, wypełniłem go trocinami i jest ok. Chciałem zapytać czy są jakieś specjalne ćwiczenia jak na siłownie? Podbno mozna nabrać złych nawyków przy worku? Czy to prawda? I jeszcze jedno, jakie polecicie rękawice do boksowania tak do 60zł? Tylko szukam takich bardziej jak do MMA na same kostki a nie całe bokserskie. Pozdrawiam ;)

moro
09-04-08, 23:06
Generalnie trenując samemu nałpiesz tylko złych nawyków, i tak Ci już pozostanie. Co do rękawic ok. 60zł - shit.

HuGsoN
10-04-08, 09:24
Rób sobie trening w rundach, 5x 1min, uważam, że wiecej na początku nie dasz rady, z czasem zwiększaj czas.
Co do rękawic to do worka nie polecam eksperymentów z rękawicami do MMa, lepiej kup zwykłe bokserskie np masters, albo bulls, są to tanie rękawice, ale warte swojej ceny.

sopek44
10-04-08, 14:24
właśnie robię sobie takie krótkie rundy na worku. no a złe nawyki tzn? może jakieś porady?

HuGsoN
10-04-08, 20:28
Nawyków jest sporo, począwszy na niepoprawnej techniki wyprowadzania ciosów, kończąc na opuszczaniu gardy, złym jej ułożeniu. Tutaj można się rozpisywać, teraz nie mam czasu bo romantyzm z polskiego się kłania jutro. Pozdro.

DiscoKing
10-04-08, 20:51
Radze zapisać sie w swoim mieście na treningi boksu. Przeważnie są za darmo gdyż jest to sport olimpijski i jest dofinansowany z miasta. A gdybyś chciał tak dla rekreacji to 100 zł max za miesiąc treningów 5 razy w tyg. Pochodzisz tam z 2 miesiące i w miarę prawidłowe nawyki wejdą Ci w krew. A to dość dużo. Oczywiście po 2 miesiącach nie będziesz jak ROCKY BALBOA :P mógł walczyć o mistrzostwo świata ale czegoś sie nauczysz :) Bo tak samemu to sobie możesz tylko krzywdę zrobić.

PanT
12-05-08, 21:01
Witam. A czy jak kolega pokazał mi kilka chwytów z kick boxingu, a osobiście walczę prawidłowo z dobrze ułożoną gardą to można samemu próbować ? Pozdro.

47
06-06-08, 08:28
stalowiec, ale skad wiesz ze cwiczysz prawidlowo :P ? niektorzy ludzie cwicza rok i wiecej a trener im mowi jakie robią błędy na worku