PDA

Zobacz pełną wersję : Jakich cwiczen nie plecic kiedy ktos rosnie



Dziadek15
07-04-08, 23:20
Witam wszystkich. Chodze na silownie jakies 2 miesiace i wiem ze nie moge cwiczyc wogole na nogi bo nie bede rosl. I dowiedzialem sie ze po jakis cwiczeniach na plecach tez nie bede rosl. Mam prosbe czy moze ktos mi powiedziec jakie to cwiczenia bylbym bardzo wdzieczny.

Paluch
08-04-08, 00:29
lol :)

Nuru89
08-04-08, 18:36
Rozumiem ze masz 15 lat ? A ile masz wzrostu ?

amanskiusz
08-04-08, 18:46
Po pierwsze chcesz uprawiać jakieś sporty czy coś?? Bo jeśli uprawiać kosza, siatkę albo ręczną to wiadomo że nie ćwicz mięśni pleców. Napisz potrzebne informacje: czyli ile wzrostu, wiek i czy chcesz uprawiać jakiś sport. Wtedy jakoś można będzie Ci poradzić

Dziadek15
08-04-08, 18:55
mam 178cm i podobno bede jeszcze rosl z tego co wiem, i nie cwicze zadnych sportow czasami gram w pilke lub cwicze na W-F. Nie bede uprawial sportow.

stefan1607
08-04-08, 19:14
Myśle że ćwiczenia nie zahamują Twojego wzrostu w 100% to raczej nie jest możliwe. Ale skoro się boisz chcesz jeszcze rosnąć to myśle, że możesz zaczekać z siłownią i zająć sie lżejszymi ćwiczeniami. Nie wiem co jest dla Ciebie ważniejsze, wzrost czy sylwetka.

Dziadek15
08-04-08, 19:24
ok dziekuje bardzo. Zadecydowalem ze bede chocil na silownie i bede robil jakies lzejsze cwiczenia i bede jadl przed silownia zawsze

grzesiek7124
08-04-08, 20:02
Ponieważ jeszcze się rozwijasz, powinieneś unikać ćwiczeń obciążających kręgosłup wzdłuż osi długiej tzn. "z góry". Mogą one spowodować (nie muszą ale mogą) zwiększenie naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz wywołać zmiany zwyrodnieniowe tarcz międzykręgowych. Tak więc unikaj takich ćwiczeń jak przysiady, martwe ciągi itp. Wyciskanie sztangi zza karku proponuję wykonywać tylko z oparciem z tyłu.

Grzesiek.

Dziadek15
08-04-08, 20:11
dziekuje Ci :).

Dziadek15
08-04-08, 22:35
mam jeszcze jedno pytanie. Ja cwiczylem 2 miesiace i czasami robilem te cwiczenie za glowe to moge po nim nie rosnac juz??

Rickey
08-04-08, 22:58
Coś ty!!:)) Musiałbyś robic to ćwiczenie regularnie przez dosyć długi czas.
Ja robię to ćwiczenie już długi czas i nie odniosłem wrażenia jakobym miał stanąć w rośnięciu. Dalej rosnę.:))
Pozdro!!

Paluch
09-04-08, 03:05
rozbawil mnie ten post...

mozesz robic wszystko, byle z umiarem.

A grzbiet i nogi powinienes wzmacniac jak wszystko, tylko na poczatku malymi ciezarami.
Zaloz tyle, zebys mogl zrobic przynajmniej 15 przysiadow i 20 sklonow na martwy.

długi
13-04-08, 13:12
Ja mam pytanie w drugą strone :] Jestem długi i moim głónym motywem w cwiczeniach jest włąsnie zahamowanie wzrostu. Tak wiec zupełnie nie chcąc wypracowałem sobie niezła sylwetkę. Mam teraz prosbe do znawców, aby mi powiedziec jakie cwiczenia powinienem szczegolnie stosowac aby najskuteczniej zahamowac wzrost. Chodzi mi o dosc dokladny opis. np. jakie partie mięsni, ile powtórzeń, czy ćwiczyć do ostatniego moż liwego wyciśnięcia?
Pozdr.

Józiu
13-04-08, 13:15
Ja mam pytanie w drugą strone :] Jestem długi i moim głónym motywem w cwiczeniach jest włąsnie zahamowanie wzrostu. Tak wiec zupełnie nie chcąc wypracowałem sobie niezła sylwetkę. Mam teraz prosbe do znawców, aby mi powiedziec jakie cwiczenia powinienem szczegolnie stosowac aby najskuteczniej zahamowac wzrost. Chodzi mi o dosc dokladny opis. np. jakie partie mięsni, ile powtórzeń, czy ćwiczyć do ostatniego moż liwego wyciśnięcia?
Pozdr.


napisz ile masz wzrostu, ile wazysz i ile masz lat...
to wtedy ci pomozemy...

UZUPELNIJ PROFIL

Lordunio
13-04-08, 14:29
mam jeszcze jedno pytanie. Ja cwiczylem 2 miesiace i czasami robilem te cwiczenie za glowe to moge po nim nie rosnac juz??

Co Ty, po dwumiesięcznych ćwiczeniach na siłowni, nic Ci się nie stanie.
To nie jest tak, że całkowicie Ci wzrost zahamuje, jeżeli już to może przystopować, spowolnić.

Jak Ci zależy na wzroście to niektóre suplementy pobudzają ten hormon, np.
-Białko: TREC NitroProGen
-ZMA: OLIMP Chela MZB Sport
-HMB Trec HMB Revolution

Co prawda wpływają one na regeneracje organizmu, ale myślę, że mimo wszystko na wzrost nie zostają obojętne.

Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi. :)

długi
13-04-08, 22:28
napisz ile masz wzrostu, ile wazysz i ile masz lat...
to wtedy ci pomozemy...

UZUPELNIJ PROFIL

Wzrostu mam 195cm waże 93kg, mam 20 lat. Wiem ze w moim wieku juz sie moze nie rosnie szybko, ale mi przeszkadzalby kazdy centymetr więcej

Mag
13-04-08, 22:55
A ja mam pytanie.
Nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa, ale czy ćwiczenia na biceps, tj. ćwiczenia ze sztangą i uginanie rąk w łokciach w stójce, spowalnia wzrost?
Wybaczcie, że tak to opisałem, ale po prostu nie znam się na tym.

Tomek5
13-04-08, 23:08
A ja mam pytanie.
Nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa, ale czy ćwiczenia na biceps, tj. ćwiczenia ze sztangą i uginanie rąk w łokciach w stójce, spowalnia wzrost?
Wybaczcie, że tak to opisałem, ale po prostu nie znam się na tym.

nie :p

swistak667
16-04-08, 12:02
obawiam sie ze mogles sie nawet skurczyc o 10 cm :D nie no zarty... zreszta nie boj sie bo juz ci tego wzrostu wystarczy moglbys sie martwic jak bys mial 160 a nie prawie 180

Karolsw
16-04-08, 13:46
przeglądajcie te tematy czasami i wyszukujcie bo pare razy jest taki sam i dalej ktoś daje nowy o tym samym :/

RaseRmax
18-04-08, 17:38
Moja rada to:
Nie przejmuj sie tak.
Cwiczenia slsyzalem pomagaja na wzrost nie przeszkadzaja.
W kulturystyce przeszkodzic rosna mzoe Ci Geiner i jakbys stosowal duzo odzywek. Jak bedziesz wazyl wiecej bedziesz nabuzowany to nie urosniesz tak jak normalnie bez tej masy "na zbyciu".
Polecam Ci bardzo zebys trenowal na silce jak chcesz zaczac i zaczal od treningu nie na mase, tyko rzeźbe. Po co tracic czas na nic nie robienie?
Cwicz, im szybciej zaczniesz tym bedziesz mial lepsze efekty.
Poczytaj o treningach na rzeźbe i bedzie fajnie^^ a kiedy bedziesz chcial, jak jzu nie bedziesz rusl to sobei machniesz na mase, czy sile.
Choc ja osobiscie jestem za rzeźbą - nie obciążasz stawów, wzmacniasz je i siebie, swoje mięśnie. Same plusy :)
Pzdr