PDA

Zobacz pełną wersję : Uzywki a dieta i trening.



leesek
30-07-06, 15:45
Witam.
Mam takie male pytanko.
Czy przy trenowaniu na silowni i ewentualnie stosowaniu diety czy mozna spokojnie pic kawe, napic sie od czasu do czasu piwka, winka lub (ale to niekoniecznie) wodki?

Raskus
30-07-06, 15:47
To dostarcza jedynie pustych kalorii, a co do kawy to pcozytaj o niej troche pewnie bylo a jak nie to ww.google.pl/ Ja Ci wiele nie powiem :razz:

A co do alkocholu to byl juz tutaj taki temat, znajdź go napewno CI siep rzyda bo jest tam batdzo wiele opisane.

leesek
30-07-06, 16:10
Witam ponwnie.
Raskus poszperalem i udalo mi sie znalezc dwa posty na ten temat. A oto linki do nich, gdyby ktos poszukiwal podobnych informacji :wink:

http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=902&highlight=kawa

http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=667&highlight=picie+kawy


A to cos, co znalazlem wlasnie w jakiejs gazecie. Cytuje:
"DOBRY NEWS DLA KAWOSZY
Kardiolodzy twierdza, ze nadcisnieniowcy nie musza rezygnowac z picia kawy. Ich organizm organizm przyzwyczail sie do zawartej w niej kofeiny, dlatego nie powoduje ona skoku cisnienia. Jednoczesnie ostrzegaja, ze podbny efekt moga dac napoje energetyzujace. Lepiej wiec pobudzic sie filizanka espresso".

Dodam jeszcze cos. Przypomnialo mi sie, ze jakis czas temu czytalem rowniez jakis krotki artykul na temat kawy. Konkluzja byla taka, ze kawa w rozsadnych ilosciach, z tego co dobrze pamietam 2 filizanki (nie szklanki, ani kubki) wplywaja pozytywnie na organizm a co wiecej, zmniejszaja ryzyko zachorowania na raka.

degustator
30-07-06, 16:17
przy tym wyplukuja magnez i podczas treningow masz silne skurcze miesni. nawet tych najwiekszych. widze ze jeszcze nie pusciles sztangi z tego powodu...

sławo
30-07-06, 16:25
no ja też nie puściłem a kawę piję
skurczów też n ie mam

degustator
30-07-06, 16:36
a ja mialem i nie polecam.

Xplayer01
30-07-06, 16:51
ja powiem tak - kawe mozesz smiało pic, tylko nie przesadzaj (zebys nie pił po pare dziennie), są pozytywne jak i negatywne skutki picia kawy (znajdziesz je na google)... mozesz pić kawe przed trenigiem, bo ta ponoc pobudza (ponoc bo ja nie pije i nie sprawdziłem tego osobiscie), kawa jest tez dobra podczas redukcji, a dokładniej chodzi to o kofeine w niej zawartą... takze jak lubisz sobie od czasu do czasu wypic kawke to prosze bardzo...
jesli chodzi o piwo - równiez od czasu do czasu w niewielkich ilosciach mozna, mowa tu np o 1-2 piwkach raz na tydzien/miesiac... ale jak jestes na cyklu to odpusc całkowicie... a winko i wódeczke bym odstawił... a i jeszcze jedno jak masz juz zamiar sie napic to pij duzo wody bo alko odwadnia organizm... zreszta jak sie napijesz wody to juz nie bedzie ci sie chciało wlewac w siebie tylu piw, bo bedziesz pełny :P i to chyba wszystko w tym temacie...

sławo
30-07-06, 16:58
co to za impra jak przy wódeczce bym musiał wodę wlewać w siebie :razz: :mrgreen:

Xplayer01
30-07-06, 18:14
nie mówie o imprezowaniu... tylko jak ktos ma ochote na piwko to niech pije przed/po wode mineralną... zresztą trzeba wybrac - albo sport albo ciągłe imprezowanie...

degustator
30-07-06, 18:47
ja sie juz powoli ucze to godzic :P

sławo
30-07-06, 20:01
no nie sądze aby piwo tak odwadniało żeby potrzeba było pić tyle wody

Rascal666
30-07-06, 20:52
ja to bym odradzal alko tylko na jakichs konkretnych cyklach typ masa z kreatyna albo wycinka.... a tak to przeciez nie jestesmy zawodowcami wiec nie ma co sie szczypac....