PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję porady w dobraniu treningu



Damian284
05-04-08, 23:32
Witam Serdecznie.
Potrzebuję porady w dobraniu treningu w stosunku do moich możliwośći,wieku wzrostu itp.
Mam 16 lat,176 cm wzrostu i 65 kg wagi.
Od około roku ćwiczyłem w domu takie podstawowe ćwiczenia ruchowe dla trzymania kondycji jak pompki,brzuszki,krzesełko itd.
Od jakiegoś czasu zaczęłem cwiczyć na siłowni.
Chciałbym trochę poważniej do tego podejść,bo chcę zacząć brać jakieś odżywki,ale to nie ten temat. Na wycisk jak narazie biorę 65 kg więc w stosunku do mojej wagi to chyba nie aż tak mało.
Bardzo bym prosił o pomoc,bo od poniedziałku zabieram się do roboty.
Pozdrawiam

Józiu
06-04-08, 10:15
wybierz sobie jeden plan z podklejonych treningów na mase:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577

Tylko wyrzuć z niego martwy ciąg (bo jestes za młody...tak za rok sobie go zaczniesz robic) i przysiady rób z małym obciązeniem. Po treningu rozciagaj sie minimum 5minut.

Pozdro:)

sławo
06-04-08, 10:44
ja za młody na mc
a na przysiady wyciskanie na barki czy wiosłowanie w opadzie to już nie jest za młody ?
mozesz robić na nawet powinieneś tylko mało kg i ucz się techniki
na przyszłość jak znalazł

Józiu
06-04-08, 11:06
ja za młody na mc
a na przysiady wyciskanie na barki czy wiosłowanie w opadzie to już nie jest za młody ?
mozesz robić na nawet powinieneś tylko mało kg i ucz się techniki
na przyszłość jak znalazł

Tak wyszlo że przy zlej technice mc (a taka jest na poczatku zawsze) mozna sobie zrobic niezla krzywde. Dlatego nie polecam akurat tego cwiczenia. Mozna je zastapic nawet "dzien dobry", ktore jest bardziej bespieczne, albo unosami tlowia lezac na brzuchu. A np przysiady: kazdy w swoim zyciu robil je nie raz i wiedzac ze trzeba miec tylko prosty kregoslup wykona to cwiczenie technicznie poprawnie.

Pozdro:)

sławo
06-04-08, 11:09
ha jasne dzień dobry jest o wiele bezpieczniejszy na pewno
napisałem mało kg i techniki się nauczy na bank mu się nic nie stanie jak założy nie wielki ciężar