PDA

Zobacz pełną wersję : pompki sila



koxerII
05-04-08, 09:17
siemka mam pytanie ile trzeba robic seri i powtorzen zeby zwiekszyc sile i liczbe pompek i jakie typu pompki najlepiej robic poniewaz zauwazylem ze nie robie zadnych postepow jezeli chodzi o ilosc pompek a mam załozylem sie z ojcem o spora sumke kto wiecej zrobi pompek i chce wygrac czas mam do wakacji od dluszego czasu robilem pompki wasko (trojkat) 2 serie i na maksa powt i pompki rece szeroko 2serie i max powt. od poniedzialku do piatku czekam na odp thx z gory pozdro

qveer
05-04-08, 11:07
najlepiej jakbys mogl cwiczyc ze sztanga, ale jesli nie. To rob pompki opierajac rece na krzeselkach.

grzesiek7124
05-04-08, 12:53
siemka mam pytanie ile trzeba robic seri i powtorzen zeby zwiekszyc sile i liczbe pompek i jakie typu pompki najlepiej robic poniewaz zauwazylem ze nie robie zadnych postepow jezeli chodzi o ilosc pompek a mam załozylem sie z ojcem o spora sumke kto wiecej zrobi pompek i chce wygrac czas mam do wakacji od dluszego czasu robilem pompki wasko (trojkat) 2 serie i na maksa powt i pompki rece szeroko 2serie i max powt. od poniedzialku do piatku czekam na odp thx z gory pozdro

Zdecyduj się co chcesz osiągnąć. Siłę, czy liczbę pompek ? Wykonując coraz więcej pompek nie robisz siły tylko wytrzymałość mięśniową.
Oczywiście, gdy zaczynasz dopiero robić pompki to wzrośnie zarówno siła, jak i wytrzymałość siłowa. To normalne. W późniejszym okresie jednak trzeba trening ukierunkować (tzw. specjalizacja treningu).

Pompki nie są typowym ćwiczeniem na siłę. Rozwój siły następuje bowiem, gdy zwiększasz stopniowo ciężary, nie ilość powtórzeń. Jak zwiększyć ciężar podczas wykonywania pompek ? Po prostu kładąc na plecy dodatkowy ciężar. Jednak nie jest to wygodne.

Pamiętam jak miałem 17-19 lat byłem maniakiem robienia pompek. Wykonywałem je praktycznie wszędzie (wiem trochę to dziwne). Doszedłem do takiej wprawy, że w ciągu 1 godziny robiłem ich 1100 (oczywiście z przerwami). Czy rozwijałem wtedy masę mięśniową klatki piersiowej i mięśni współpracujących ? Oczywiście, że nie - wzrastała wytrzymałość mięśniowa, choć pompa była masakryczna.

Pozdrawiam.

Grzesiek.

koxerII
05-04-08, 22:19
sorry chlopaki troche namieszalem chodzi mi o zwiekszenie ilosci pompek znacie jakis sposob thx ozdro