PDA

Zobacz pełną wersję : Rowerek



szczecin1948
03-04-08, 20:36
Mam w domu rower treningowy z licznikiem, i w związku z tym mam parę pytań.

- kiedy ćwiczyć? w jakie dni? czy w te treningowe, czy nietreningowe czy w oba, jeśli w treningowe to przed czy po treningu, jakieś przerwy dniowe, czy niekoniecznie?
- jakim tempem jeździć, czy to bez różnicy czy może szybkim mniej czasu czy średnim dłużej?
- ile jeździć, 20,40 min. ? więcej/mniej?

Jeśli mi się coś przypomni to napisze, dzięki wszystkim za odp.

noiser
03-04-08, 21:07
Ja jeżdżę codziennie okolo 20-30 min. a puls hmm... puls najlepiej 120 okolo . Wtedy spalisz jak najwiecej .. ale przy takim pylsie to i godzinke mozna pohuśtać
;)

patyson
04-04-08, 12:51
Ja kiedyś jeżdzilem po 45 minut..;p

szczecin1948
04-04-08, 13:52
Proszę o odzew kogoś kto się na tym zna ...

P. K.
04-04-08, 15:30
Na rowerku możesz jeździć codziennie(jak chcesz zgubić pare kg), jeżeli jedank traktujesz to jako urozmaicenie to możesz jeździć tylko w DNT. W obu wypadkach po 30-50 min.

ens
04-04-08, 16:44
możesz jeździć codziennie, po treningu również nie ma problemu. Lepiej jeździj średnim tempem, dłużej (40-60 minut). Najlepiej gdybyś obliczył sobie tętno redukcyjne(chyba tak to sienazywa:p) i cały czas nim jechał.

grzesiek7124
05-04-08, 09:23
Według mnie najlepszą porą na wykonywanie treningu aerobowego jest rano przed śniadaniem lub po treningu siłowym. Ja osobiście, gdy wykonywałem taki trening rano brałem kofeinę (piłem kawę), L-carnitynę, HMB lub BCAA. Kofeina na pobudzenie CUN (centralnego układu nerwowego), L-carnityna w celu spalenia tkanki tłuszczowej, HMB i BCAA aby zapobiec katabolizmowi wysiłkowemu, do którego przyczynia się nieuchronnie trening aerobowy. Jeżeli wykonywałem go przed treningiem siłowym suplementy te brałem przed siłownią. HMB i BCAA można wziąć też po treningu siłowym, a bezpośrednio przed treningiem aerobowym.
Jeżeli osiągniesz większe wytrenowanie to wysiłek taki może trwać 1 godzinę (nawet dłużej - zależy to od Twojego celu treningowego). Jednak na początku myślę, że 30 minut w zupełności wystarczy.
Jeżeli będziesz jeździł rowerem po treningu siłowym to w zupełności wystarczy 30-40 minut treningu aerobowego docelowo.
W jakim zakresie tętna jest najlepiej wykonywać trening aerobowy ?
Obliczysz go ze wzoru 220-Twój wiek pomnożone przez (0,6-0,7). To najbardziej optymalny przedział tętna jaki należy utrzymywać w celu czerpania energii z tkanki tłuszczowej.

Oczywiście jazda rowerem może mieć również charakter treningu interwałowego. Na czym on polega ? Wykonujesz na przemian trening w zakresie wysiłku aerobowego (tlenowego) i anaerobowego (beztlenowego).
Robisz takich "serii" np. 10 i jesteś "ugotowany".
Trening taki ma to do siebie, że jest bardzo intensywny i powinien trwać do 20 minut (to wartość orientacyjna).
Przeprowadzone badania dowiodły, iż jest on skuteczniejszy od treningu aerobowego jeżeli chcemy pozbyć się fatu.
Jednak treningu takiego nigdy nie wygonuj "na czczo" i "w stanie wyczerpanego glikogenu".

Pozdrawiam.

Grzesiek.