PDA

Zobacz pełną wersję : Trening masa a areoby



ChrupoS
02-04-08, 18:38
Wiek: 18
Waga: 79
Wzrost 176

Sprawa jest prosta. Miesiac cemu mialem otylosc. Wazylem 90kg... W ciagu jednego miecha przez diete i areoby schudlem 11kg.
Pytanie jest takie: Czy moge laczyc trening masowy z areobami (bieganie, brzuszki) ?
Dzis zamowilem Cell pumpa. Bede mial go na jakies 50 dni.
Moim celem jest budowanie miesnia, ale tez dalsza redukcja pozostalego tluszczu na brzuszku.


Trening z jakie korzystam

Pon- Klata+bic
Sroda-Barki+przedramie
Czwartek-Plecy+tric
Nog nie robie bo nie chce(mam i tak spore od roweru)
Przed kazdym podpunkcie bedzie malutka rogrzewka typu: maly ciezar x10/15


Poniedziałek – klatka piersiowa + biceps
1. Wyciskanie na ławeczce płaskiej
1x12
2x10
3x8
4x6

2. Wyciskanie hantelek na ławeczce skośnej
1x12
2x8
3x6

3. Rozpiętki na ławeczce skośnej –
1x12
2x8
3x6

1. Uganianie ze sztangą
1x12
2x10
3x8
4x6

2. Uginanie o kolano – 3x10p

Wtorek – wolne

Środa – barki + przedramie
1. Unoszenie sztangielek w opadzie
1x12
2x10
3x6

2. Unoszenie hantelek przodem
1x12
2x8
3x6

3. Wyciskanie zza karku
1x12
2x10
3x8
4x6

4. Sztrugsy ze sztanga
1x12
2x8
3x6


5. Przedramie
3xMAX (3 serie po max)


Czwartek – plecy + triceps (nie mam innej opcji)
1. Podciągnie na drążku
3xMAX

2. Wiosłowanie sztangą
1x12
2x8
3x6

3. Wiosłowanie z hantelką
1x12
2x8
3x6

4. Martwy ciąg ze sztanga
1x12
2x8
3x6

1. Wyciskanie sztangi leżąc
1x12
2x8
3x6
2. Uginanie francuskie leżąc do czoła
1x12
2x8
3x6
3. Pompki na poręczach z obciążeniem
3xMAX

Piatek,Sobota, Niedziela - wolne

Nuru89
02-04-08, 20:50
Jak ćw. na mase brzuchy mozesz robic tak co 2, 3 dzien a biegac max 2 razy w tygodniu... Zapomniales o nogach w tym treningu...

GhosT
02-04-08, 22:40
1 _ Profil
2 _ Ogólnie trening wygląda w porządku
3 _ A nogi ? Trenujesz je jakoś inaczej?

ChrupoS
03-04-08, 18:35
Nogi oposcilem, poniewaz i tak mam duze ... Codziennie na rowerze i zaczynam biegac...

grzesiek7124
03-04-08, 19:08
Powiem tak. Niemożliwe jest robienie masy mięśniowej i gubienie tłuszczu jednocześnie. Mam na myśli robienie tego w sposób naturalny tj. bez koksu. Na koksie jak najbardziej jest to możliwe.

Jeżeli podczas robienia masy mięśniowej będziesz wykonywał trening aerobowy (bieganie, rower itp.), to jeżeli nie będziesz przeginał z treningiem aerobowym to owszem będziesz miał wzrost masy mięśniowej, jednak nie tak duży jak bez treningu aerobowego. W tym przypadku z treningiem aerobowym nie można przeginać w sensie ilości i czasu trwania. Ćwicząc na masę mięśniową i wykonując trening aerobowy uzyskana masa mięśniowa będzie mniejsza, jednak będzie to masa "lepszej jakości" tj. bez wzrostu tkanki tłuszczowej (lub z jej minimalnym wzrostem). Ogólnie trening na masę wraz z dietą powinien być tak zaplanowany aby zrobić jak największą masę mięśniową przy jak najmniejszym "łapaniu" tłuszczu.
Analogicznie trening i dieta redukcyjna powinny być tak zaplanowane aby spalić jak najwięcej tłuszczu i nie stracić (lub stracić jak najmniej) mięśni.
I w jednym i drugim przypadku pomocne są takie suplementy jak BCAA, HMB, glutamina i wiele innych antykatabolików. Podczas robienia masy będą one sprzyjały jej rozwojowi, podczas robienia redukcji będą osłaniały mięśnie które już masz przed katabolizmem, czyli rozpadem.
Nie ma takiej możliwości aby robić masę i rzeźbę jednocześnie. Fizjologii nie oszukasz tzn. oszukasz z "koksem". Jednak ten stanowczo Ci odradzam.


Grzesiek.

ChrupoS
03-04-08, 19:37
Ode mnie sog leci ;)
Tak czy siak areoby bede robil, jednak w mniejszych ilosciach niz robilem do tego czasu. Brzuszki wedlug mnie jak najbardziej sa na miejscu. Bieganie ogranicze do 2/3 razy w tyg. I mysle, ze bedzie ok.
Po cell pumpie mysle, ze zakupie HMB. Czy to dobry pomysl ?