PDA

Zobacz pełną wersję : Moja dieta na masę



Mieczu93
01-04-08, 17:45
Cześć.
Mam 15 lat, 175cm wrostu i 65kg wagi. Oto moja dieta na masę, proszę o ewentualne poprawki. W miarę możliwości będe trzymał się tej diety, ale każdy wie jak trudno jest utrzymać dietę chodząć jeszcze do szkoły.

7:00 - Śniadanie
500ml mleka 2%
100g płatków nesquick (i tu właśnie mi sie wydaje, że trzeba zmienić te płatki :D tylko na jakie? od razu mówię że owsiane odpadają)
banan
witaminy

10:00 - Drugie śniadanie w szkole
4 kromki chleba razowego
ok. 50g filetu z indyka
ok. 50g sera żółtego
70g gainera mass xxl + 300ml mleka


14:00 - Obiad w szkole :/
i tu zjem to co dadzą:
zupa
drugie danie

15:00
tutaj czasem coś podjem, bo tym obiadem sie nie najadam.

17:00 - Posiłek przedtreningowy
5 jaj (jajecznica lub jaja na miękko)
2 kromki chleba razowego

18:00 - TRENING

19:00 - Zaraz po treningu
2 banany

19:30 - Posiłek potreningowy
pierś z kurczaka
pół woreczka ryżu brązowego, czyli 50g
70g gainera mass xxl + 300ml mleka

22:30 - Przed snem
150g twarogu półtłustego
witaminy

klosu93
01-04-08, 17:52
Siema , ja też mam tyle lat co ty.Proponuję przed treningiem więcej wegli, na przykład po treningu 2 banany i gainer styka czyli połącz te posiłki o 19 i 19:30 tyle ze bez kuraka a ten ryz z tego posiłku przed treningiem. Te platki to porażka, lepiej na początek corn flakes.

123
01-04-08, 18:19
musli choc zwykle kukurydziane tez moga byc, a tak ogolnie to najpierw powiedz jaki cel masa czy ...., pozniej oblicz zapotrzebowanie http://www.olimp-supplements.com/pl/index2.php?page=diety
a na koncu wg tego uluz diete

Mieczu93
01-04-08, 18:40
pisze przecież że masa... wyszło mi że 3000kcal, ale nie chce mi sie dokładnej takieg diety układać z gramami, bo i tak czasem posiłki będe zamieniał.

123
01-04-08, 21:04
wypadalo by zeby chociaz mniej wiecej se to rozlozyc miedzy bialka wegle i tluszcze zebys wiedzial ile czego jesc, ja rozlozylem se swoja diete tak wegle 50% bialka 30% tluszcze 20%, jedni pisza ze tluszczy i bialka po 25% ale ja wole swoj rozklad

Puchacz!
01-04-08, 22:37
Zacznijmy od sniadania. Płatki kukurydziane odpadaja to jest najgorsze polaczenie. Na sniadanko sprobuj cos takiego jak platkow owsianych nie lubisz: wsypujesz platki do michy zal;ewasz wrzatkiem odcedzasz wrzucasz 2 pokrojone w kostki jabłka (przegryzaja smak) dajesz lyzke miodu jak lubisz to rodzynki i włala pycha mozesz nak oniec z 2 szklanki mleka jeszcze wypic. Posilek przedtreningowy do bani jajka rozkladaja sie ponad 3 godziny wiec to juz predzej na sniadanie albo jak przyjdziesz z budy. Kolega wczesniej dobrze wspomnial przed treningiem jakies wegle lepiej + bialko u ekto posilek bialkowy przed jest bardzo wazny. Po treningu jest wazniejsze tez bialko niz uzupelnienie glikogenu. Pamietaj zeby w porze okolotreningowej spozywac jak najmniej tluszczu i blonnika bo on spowalnia wchlanianie sie skladnikow odzywczych. Na noc mozesz wypic troche oliwy do bialka (serek wiejski,tunczyk,ser bialy) jezeli nie masz problemow z tluszczem wtedy bedzie dluzej dawal org energie i budulec dla miesni przez noc. U ekto zapotrzebowanie na bialko to 2 do nawet 3g na kilogram masy!! wegle to tak 5g a tluszcz kolo 1,8 na kg masy prosto wyliczyc :) Pozdro!

Mieczu93
01-04-08, 23:09
dzięki wszystkim za odpowiedzi. postaram sie zmienić dietę tak jak napisałeś Puchacz.