PDA

Zobacz pełną wersję : Co Robić Masa czy Rzeźba?



zimi182
01-04-08, 14:16
Witam mam 16lat 177/176cm wzrostu ,75kg i jestem tu
nowy mój staż to ok.3 miesiące z czego ćwiczyłem w wakacje
i miałem przerwę do niedawna.Zacząłem ćwiczyć z 3 tyg temu.
I mam taki dylemat Rzeźba czy Masa?Według mnie rzeźba gdyż
mam trochę tłuszczu tu i tam i na wakacje chciałbym jakoś
wyglądać a najbardziej nie lubię patrzeć na mój brzuch a wiem
że przy masie nie powinno sie robić żadnych aerobów więc a6w odpada.
A kumpel mówi mi żebym robił mase i dojechał do 80kg i wziął sie za rzeźbę.
Prosił bym was o pomoc w tej sytuacji.Aha i jakby ktoś pytał
w bicepsie mam 34 cm klatka 104cm nigdy nie brałem suplementów i narazie nie mam zamiaru brać.SoGi Dla Tych Którzy Mi Pomogą.

Iron_Czeplin
01-04-08, 14:35
Powinieneś narazie poćwiczyć jeszcze z dwa miesiące normalnie by mięśnie się "rozgrzały" i potem przy tej masie na ten wzrost możesz zacząc jakis sensowny trening na rzeźbe...wes sobie jakąs kreatynke zakup potem

zimi182
01-04-08, 15:00
Aha a 3 tyg nie wystarcza na rozgrzanie mięśni?

Iron_Czeplin
01-04-08, 19:28
to zależy od Ciebie...bo ja przykładowo czuje kiedy moje mieśnie są w 100% gotowe itd.

P. K.
01-04-08, 19:31
Ja jestem zwolennikiem masy więc tak jak twój kolega mówił, zrób 80 kg i wtedy rzeźba ;)
3 tygodnie to wsam raz, możesz zrobić teraz pare dni przerwy i ruszać z jakimś planem na mase .

zimi182
01-04-08, 20:08
Ja po tych trzech tygodniach czuje ze moge ćwiczyć według planu tylko jeszcze nie wiem jak zrobić bo wiem że robiąc masę nie osiongne pożądanej sylwetki a robiąc rzeźbe nie będe "bykiem" ^^ heh .
Nie wiem czemu ale wydaje mi się że lepiej zrobie robiąc rzeźbe do wakacji +/- a pózniej zabiorę się za mase no nie wiem .Proszę o dalsze porady.

Pozdrawiam Rafał.

P. K.
01-04-08, 20:14
Jak uważasz jeżeli ta masa ci pasuje to rób rzeźbę.
jeżeli zrobisz rzeźbę to bedziesz miał jakies zarysy, ja na twoim miejscu najpierw zrobił bym porządną mase a potem wziołbym sie za rzeźbe
takie jest moje zdanie, zrób jak uważasz ...

Toomekk6
01-04-08, 21:19
ja też radzę Ci robić na masę, ponieważ robiąc trening na rzeźbę spadną Twoje wymiary. Ja nie patrze na to że za niedługo będą wakacje i że trzeba kozacko wyglądać;p nie przejmuj sie tym xD jeśli będziesz robił na mase cały czas to pomyśl jak będziesz wyglądać na następne wakacje;p xD

zimi182
01-04-08, 22:42
Wiesz Toomekk6 dobrze mówisz ale mi głównie chodzi o spalenie tego brzucha bo co roku na basenie , nad wodą wpinam brzuch może nadeszła pora to zmienić i już postanowiłem sobie że ćwiczę na rzeźbę i a6w i do tego jakaś dobra dieta i myślę że jeśli wytrwam przez te 6 tyg to będzie dobrze a potem przerzucę się na masę co o tym sądzicie?
I dla ciebie również Sog.

mexk
02-04-08, 00:05
ja bym proponowal jak koledzy najpierw zrob mase ALE nikt nie mowi ze nie mozesz zrzycic brzycha robiac trening na mase, przeciez nie bedziesz nabieral masy tluszczowej tylko miesniowej a zarys miesni i tak jakis sie tam zrobi ja Aktulanie cwicze na mase i zarys tez mi sie robi przytylem okolo 10 kg a brzucha nie mam wcale, wszystko zalezy od treningu diety suplemementow itp. no i genetyka tez bo jej nie oszukasz ale mysle ze troche da sie ja "nagiac" ;) takie jest moje zdanie...

pozdrawiam