PDA

Zobacz pełną wersję : na klate



Mati(Jelna)
27-07-06, 16:12
mam dwa pytania poperwsze czy na klate wystarczą same rozpiętki( bo musze sie czasowo do nich ograniczyć) i czy opłaca sie ( czy jest konieczne dla poprawnego rozwoju mieśni klatki ) ćwiczyć na sztandze wąskim uchwytem

sławo
27-07-06, 16:37
jak same rozpiętki bez żadnych wyciskań
czy rozpiętki po wyciskaniech bo jak to drugie to śmiało ci wystarczy

co do drugiego pytania
to warto co jakiś czas wplatać do treningu takie wyciskanie
takie wyciskanie jest dobre na rozwinięcie środkowej części klaty

degustator
27-07-06, 16:38
waskim uchwytem wchodzxi bardziej na trica. no to na klatke rob jeszcze pompki wszelkiego rodzaju

Xplayer01
27-07-06, 18:53
wąski chwyt wchodzi na to co chcemy... :P a dokładniej, jesli podczas cwiczen prowadzimy łocke przy tułowiu to wchodzi na trica, jesli łokcie są szeroko to wtedy pracuje klatka, tric w małym stopniu takze...

adam_17
08-08-06, 10:21
jezeli w cwiczeniach na klate masz jakiegos rodzaju wyciskania to rozpietki oczywiscie ze sie przydadza...a wyciskanie w waskim uchwycie jak najbardziej wplataj sobie co jakis czas w trening.

camilo1
08-08-06, 10:54
jesli chodzi w treningu o same rozpietki no to przykro mi bardzo to jest za malo. wyciskanie na klatke waskim jest dobre jak cwiczysz klatke i triceps :D (oczywiscie pobudza srodkowa czesc klatki jak i tricepsy )


sławo oki to byly literowki ;p

sławo
09-08-06, 07:26
camilo1, radzę się przyłożyć do pisania bo z tego co widzę to ci wychodzi sam bełkot :evil:

Raskus
09-08-06, 10:42
Mati ćwicz na weższym rozstawie rak przy chwycie i szerszym oraz na skosie i na płaskiej.

pey
09-08-06, 16:40
rozpiętki wpływają na szerokość klatki, więc trzeba je robić ale nie za często bo przecież musisz także wypracować środek klatki :wink: same rozpiętki Ci nie wystarczą, są one uzupełnieniem treningu klatki. Skup się na sztandze, rób ćwiczenia wąskim i szerokim chwytem, na ławce poziomej i skośniej. :grin:

Smug
09-08-06, 21:29
i pompki z różnym ustawieniem rąk,one też bardzo dużo pomagają

pey
14-08-06, 19:41
oCZYWIŚCIE ROZPIĘTKI TE&#379 NA PŁASKO I NA SKOSIE, JEST JESZCZE JEDNA MO&#379LIWOŚĆ GŁOWĄ DO DOŁU ALE NIE PRĂ?BUJ BO TO RĂ?&#379NIE SIĘKOĂ?CZY CHOĆ DOBRZE BUDUJE GĂ?RE KLATKI

Zales
15-08-06, 01:26
ciągle tylko mówicie o wyciskaniu płasko i na skosie jak ktoś przez kilka miechów jechał tylko na tych ćwiczeniach to nie dziwne że ma zastoje treningi trzeba urozmaicac bardzo dobre jest wyciskanie sztangielek bo sztagielki można opuścic nizej i lepiej rozciagnąc klate (im bardziej rozciągnie sie mięśnie tym lepiej rosną) do tego sciąganie linek na bramce albo baterflaj (wiem ze to nie jest poprawna pisownia:D ) oczywiście można te ćwiczenia przeplatać z wyciskaniem na skosie sztangi i na płasko ale po jakimś czasie mieśnie sie przyzwyczajają dlatego co jakis czas trzeba coś zmieniać pozatym ważne jest tez wykonanie wolno opuszczać i szybciej podnosić do tego nie wypychać przy wyciskaniu sztangi barków bo wtedy w dużym stopniu pracuja przednie głowy barków starajcie sie "sciągnać" łopatki

to powinno starczyć :d

Markos16
16-08-06, 11:15
A ja mam pytanie podobne, więc dołaczam sie do tematu, jeżeli chce cwiczyna na klate, będe robił rozpiętki i własnie ćwiczył na ławeczce, skośnej i płaskiej, i to co drugi dzien, bo w inne dni bede ćwiczył na biceps i plecy, i jeden dzien w tygodniu opoczynek, czy to będzie dobrze? Czy lepiej coś zmienić?? I czy 10 serii po 8 powtórzen na klate (4 na ławce płaskiej, 4 na średnim skosie i 2 na dużym skosie), to nie za dużo?? :mrgreen:

adam_17
16-08-06, 20:02
klaty co drugi dzien to nie rob bo mozesz sie przetrenowac a "wiecej wcale nie oznacza lepiej"...klata tez musi miec czas na regeneracje..a z tymi seriami to te dwie ostatnie wyrzuc bo i tak robisz 4 na skosie ... :cool:

sławo
16-08-06, 20:21
Markos16, załóż swój temat rozpisz to jakoś czytelnie estetycznie wtedy będzie każdemu łatwiej pomóc