PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki plan dla 15-latka?



kamikadze51293
31-03-08, 22:10
Witam :)
mam do was pytanie a zarazem prośbę :)
otóż chodzi mi oto jaki plan terningowy polecacie dla mnie mam 15lat 66.9kg ważę oraz mam 171cm wzrostu.na klate biorę bardzo mało bo maks to 40kg za jednym razem a serie robie sztangą z 30kg obciązenia.... ale wróćmy do tematu.
interesuje mnie plan treningowy na siłe bez suplementów(jak narazie) np.chcę więcej wyciskać na klatę :)
sprzęt jaki mam do dyspozycji to ławka,sztangę, obciązenie do sztangi to max.40kg,hantelki,drążek oraz worek zawsze po treningu robię sobie brzuszki oraz aerobiczną "6" Weidera....
więc ciekam na waszą pomoc;)
pozdrawiam

djdibeis
31-03-08, 22:38
chłopie niechcesz juz rosnac? wedłog mnie na ten wiek zaduzo bierzesz powinnienes zaczac od luznych cwiczen pompki, brzuszki i te sprawy troche hantlami.

kamikadze51293
31-03-08, 22:44
troche se jeszcze urosne to napewno xD ale i tak już z deczka kręgosłup idzie mi krzywo to ja przerwie ćwiczenia to dam rade jakoś temu zapobiedz? i jak tak to na ile miesiecy musze ćwiczenia przerwać
?

djdibeis
31-03-08, 22:45
no jak juz widzisz zmiany w kregoslupie to odrazu przestac, w twoim wieku jeszcze rosniesz i rob tkaei cwieczenia jesli juz musisz ktore nie obciazaja kregoslupa

kamikadze51293
01-04-08, 07:16
dobra to powiedzmy że zrezygnuje z podnoszenia sztangi...
to weidera.brzuszki,pompki w worek walić oraz machać hantelkami moge??
a i przysiady z obciążeniem tak ok.40kg?

djdibeis
01-04-08, 15:57
mahac hantelkami ale siedzac zeby kregoslupa nie obiciazac, pompki, bruzszki i te sprawy mozesz bez problemu

djdibeis
01-04-08, 16:41
przysiady z obciążeniem tak ok.40kg?

odpada przy przysiadach masz najbardziej kregoslup obicazony a juz niemowie z obciazeniem
ZAMLODY JESTES JESZCZE NA OBCIAZENIE postaraj sie bez. jesli pomoglem daj soga :P:P:P ;]

klosu93
01-04-08, 17:39
Jestem w tym samym wieku radzę Ci zrobić masę , ponieważ siła obciąża stawy a na planie masowym na bank trochę siły zyskasz. Nie zgadzam się z wypowiedziami przedmówców. Co do planu treningowego pisz na priv.

djdibeis
01-04-08, 17:51
Jestem w tym samym wieku radzę Ci zrobić masę , ponieważ siła obciąża stawy a na planie masowym na bank trochę siły zyskasz. Nie zgadzam się z wypowiedziami przedmówców. Co do planu treningowego pisz na priv.

twoj sam rocznik 93 i ilosc ostrzezen swiadczy o tym ze niewiesz co mowisz ;)

kamikadze51293
01-04-08, 19:17
to wkoncu jak robić?

P. K.
01-04-08, 19:25
djdibeis (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=7433) kto ci wcisnoł taki bajki że ćwiczenia na siłowni chamują wzrost ??
Ćwiczenia na siłce nie chamują wzrostu !!

co do planu to polecam jw plan na mase ;)

djdibeis
01-04-08, 19:35
nie cwiczenia na silowni tylko cwiczenia obciazajace kregoslup :)

P. K.
01-04-08, 19:37
A czy ćwiczenia wykonywanie na siłowni nie obciążają kręgosłupa ?
Wiadomo narazie martwy ciąg może sobie odpuścić lub wykonywać go małym ciężarem tak samo siady, ale co do reszty ćwiczeń to spokojnie moze robić.

djdibeis
01-04-08, 21:54
zrobi co uzna za dobre, jego zdrowie jego wybor.

pozdro

kamikadze51293
01-04-08, 22:25
dobra to jak narazie odrzucam przysiady z obciążeniem nie robic też martwego ciagu...
znalazłęm taki plan treningowy...
Na początek 3 dniowy
Podstawowe połączenie: I
klatka+triceps, plecy+biceps, nogi+barki
Trening odbywa się : np. . pon-srod-piątek
sprzęt: ławeczka z regulowanym skosem, sztanga, para regulowanych sztangielek

dzień I :
klatka + triceps
1. Wyciskanie sztangi płasko 12/10/8/
2. Wyciskanie sztangielek skos 3x 12-8 powtórzeń
3. Rozpiętki płasko/(skos gry priorytetem jest góra) 3x 12-10

1.Wyciskanie francuskie 3x 12-8 powtórzeń
2. Francuskie jednorącz 3x 12-8 powtórzeń

Podsumowanie :
klatka 9 serii, triceps 6 serii.

Jak sądziecie będzie on dobry żeby nie obciążać zbytnio kręgosłupa?

P. K.
02-04-08, 13:11
widzesamą klate i trica, gdzie reszta ?

Andr3w
02-04-08, 13:30
Nie wiem rob jak chcesz ja tez mam tyle lat i mam kregoslup srzywy jak pytajnik :) i tak cwicze choc sprubuje nie obciazac kregoslupa ! Ja ci rdze cwicz masz malo ciezaru to jedzies z produkcja !!!

jasiek69
02-04-08, 15:20
rob pompki z szeroko i wasko rozstawionymi rekoma... tu mozesz zastosowac 4-5 serii po max powtorzen ... brzuszki tez rob i mozesz takze podciagac sie na drazku podchwytem i nachwytem... co do cwiczen z obciazeniami to wydaje mi sie ze mozesz je robic ale zakladac male obciazenia poprostu tak zeby sie zabardzo nie przemeczac :). Pozdrawiam

PuaPAj
02-04-08, 15:32
Sluchaj oczywiscie w Twoim wieku mozna cwiczyc na silowni ale musisz uwazac z ciezarami robic wszystkie cwiczenia DOKLADNIE TECHNICZNIE nie zakladajac sporych ciezarow oczywiscie o martwym ciagu i przysiadach ze sztanga to mozesz zapomniec ja mam 18 lat i MC nadal nie robie bo sie o kregoslup boje. Unikaj takze wszelakich cwiczen w pozycji stojacej takich jak uginanie ze sztanga stojac na biceps (rob na modlitewniku) ze sztangielkami rob siedzac na lawce skosnej w oparciu o kolano lub takze na modlitewniku. Plecy cwicz na drazku i na wyciagu nie na wolnych ciezarach. Cwiczac klate pamietaj i tym zeby bylo komu Cie asekurowac. Dobrym rozwiazniem dla Ciebie byloby tez cwiczyc na maszynach bo sa bezpieczniejsze od wolnych ciezarow. Pozdrawiam

kamikadze51293
02-04-08, 17:15
dobra to już wiem że napewno dopada przysiady z obciążeniem ...
to powiedzmy ze moj max wycisk sztanga leżac to 40 kg to tak bede 20kg i bedzie chyba dobrze?

noiser
02-04-08, 17:20
chłopie niechcesz juz rosnac? wedłog mnie na ten wiek zaduzo bierzesz powinnienes zaczac od luznych cwiczen pompki, brzuszki i te sprawy troche hantlami.


Kure powiem wam szczerze ze wg mnie mozna wczesniej zaczac, ale pamiętając o dobrej diecie. Ja mam 15 lat (24 mar skonczylem) i wyciskam na atlasie 110 (1X) na katke i sztanga 96 (1X). I jestem z siebie dumny o. W calym swoim zyciu zjadlem z 1kg gainera i troche bialka a tak to natural xDxD

kamikadze51293
03-04-08, 07:12
a to jaki straż masz?
a do geinera potrzebna jakaś dieta, czy cuś?

P. K.
03-04-08, 08:34
gainer to uzupełnienie diety, np. brakuje ci ww w diecie (ale nie powinno :D ) to spokojnie mozesz zakupić gainera żeby uzupełnić braki.

wichkar
03-04-08, 09:24
Zaczynałem w Twoim wieku , teraz mam 17 lat i żałuję swojej decyzji . Nie dość że już nic nie urosłem , nie byłem wogole doświadczony , to teraz mam trudności z gimnastyką itd .Mi nie wyszło na dobre. Uważaj na kręgosłup . Zgadzam się djdibeis , rób lekkie ćwiczenia .

P. K.
03-04-08, 10:42
Ja zaczynałem w 1 gim i wogóle nie żałuje, ale miałem dobrych trenerów od początku. na początku wcale nie robiłem przysiadów i mc a reszta ćwiczeń to normalnie robiłem. Ile razy mam pisać że ćwiczenia na siłowni nie maja wpływu na wzrost !! Jak byś brał starydy od 1 gim to byś nie urusł ale jak nie brałeś to powinno być wręcz przeciwnie!!

djdibeis
03-04-08, 15:31
kazdy organizm inaczej regauje, u niektorych hamuje calkiem wzrost, niektorym spowalnia a innym znowu nic sie nei dzieje.
ja kiedy bylem w towim wieku tez chcaile mzaczac cwicziyc i cwiczylem lekkie cwiczenia, a Ty zrobisz jak zechcesz wiec poco ciagle walkujecie jedno i to samo?