PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z treningiem ;/



Nemesis
31-03-08, 21:38
Hello. Właśnie mam mały problem z dobraniem sobie odpowiedniego ciągu treningu do mojej diety. Mam 19 lat, 183 cm wzrostu i ważę 62 kg. Stosuję dietę zaproponowaną przez zizu.

Dieta na mase dla 64-65 kg from zizu
7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Piers z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g

Chodzi mi tutaj o podanie treningu ale bez użycia jakichkolwiek metali no o takich nie posiadam (oprócz hantlika). Chciałbym prosić Was o podanie jakichś przykładowych ćwiczeń domowych bo jakoś nic mi nie przychodzi do głowy oprócz normalnych pompek, brzuszków etc. i ile seri robić na 1 treningu. No nie wiem czy to dobrze ująłem.
W dodatku chciałbym się też dowiedzieć czy lepiej by było jak bym dzień w dzień robił to samo czy robił na zmianę np; w jeden dzien trening a w drugi bieganie albo inne tego typu rzeczy.

Prosiłbym Was o pomoc ;)

Nemesis
01-04-08, 13:41
Można prosić o pomoc?

usuniety
01-04-08, 14:27
Zbierasz masę? Dużo nie biegaj staraj się biegać szybko i na małe dystansy 2razy na tydzień to max.

Możesz iść na złom znaleźć rurkę prostą i zaspawać dystanse a obciążenie na złomie jak dobrze poszukasz to za jakiś czas sobie uzbierasz.Na początek proponuje:

pompki szerokie i wąskie a na plecy plecak z butelkami z wodą dla obciążenia możesz zmieniać obciążenie wodą .Jak dasz nogi na krzesło to zrobisz górę klatki jak dasz ręce na podniesienie to zrobisz dół klaty

podciąganie na drzwiach jeśli masz solidne,drążku jeśli posiadasz,możesz iść na plac zabaw jak są jakieś drabinki dla dzieci lub trzepak tam możesz nawet zrobić szerokie podciąganie

wjazdy na triceps .Stawiasz taboret przy ścianie opierasz ręce na bocznej krawędzi siedziska nogi w odległości 1,5 m około od taboretu i wjeżdżasz głową pod taboret,łokcie blisko tułowia .Jeśli dasz szeroko ręce na przykład na jakiejś niskiej ławie i wypniesz tyłek wysoko to będą ci wchodzić barki

poręcze na triceps możesz zastąpić dwoma taboretami ,wtedy nogi dajesz luźno do przodu.Musisz kogoś mieć do pomocy bo ci taborety pouciekają na początku.

możesz napełnić pięciolitrowe baniaki piaskiem i posłużą ci za prowizoryczne hantle

kładziesz się na łóżku od pasa w duł twarzą do podłogi i ktoś trzyma ci nogi i machasz plecki

przysiady z obciążeniem chodzenie po schodach z ciężkim plecakiem.Co drugi schodek itd.
Ale polecam ci stopniowe szykowanie sprzętu bo za jakiś czas ci się to znudzi troszkę poczytaj w gotowych artykułach jak ćwiczyć bo jest dużo dobrych rad i wskazówek co do treningu. Pozdrawiam ! Marcin

SEBAN
01-04-08, 15:03
Może tu coś znajdziesz:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Pozdro!!!!!

usuniety
01-04-08, 15:09
SEBAN dobry ten link łap sogacza !

Nemesis
01-04-08, 15:52
Dzieki SEBAN, oraz WIELKIBRAT :D

Przyokazji chciałbym się zapytać bo szkałem też na innych stronach i znalazlem taki program treningowy:
45pompek,45pół pompek,45przysiadów,45brzuszków,45foczek,45unoszeń nóg do góry,35wspięć na łydkach

Tyle ze bym sobie to wszystko zmniejszył do 20 powtórzeń. Było napisane, że to stosunkowo dobry motyw z tym programem ale ja bym, go wykonal powolni i dokladnie w 30 max minut, no chyba ze bym później do tego dorzucił A6W.

O właśnie czy po A6W można wykonywać dalsze ćwiczenia ale nie związane z brzuchem?

@edit:
mógłbyś mi dokłądniej wytłumaczyć z tymi wjazdami na triceps? bo nie bardzo zrozumiałem :D

usuniety
01-04-08, 16:31
Wjazdy na triceps to ćwiczenie najczęściej wykonywane w więzieniu gdzie nie ma sprzętu a jednocześnie jedno z najlepszych ćwiczeń na triceps..Od początku: Postaw taboret przy ścianie żeby ci nie odjechał zaprzyj się dłoniami o krawędź deski na której się siedzi (zrób pozycję jak byś trzymał się kierownicy motoru a nogi miał na tylnym siedzeniu motocykla To tak tylko obrazkowo) odległość między dłońmi tyle co od ucha do ucha (przykładowo)łokcie trzymaj wąsko przy tułowiu (tak jak byś robił triceps na wyciągu) i w tej pozycji wjeżdżaj głową pod blat taboretu.Na początku zrobisz strzelam 2-3razy ale za jakiś czas to i ze czterdzieści będziesz robił a triceps tak cię będzie bolał że będziesz myślał że to kontuzja.Ale jak poprawnie będziesz robił to nic ci się nie stanie.Rób tak 3 serie do końca sił i raz w tygodniu. Do tego możesz sobie zrobić jeszcze jedno ćwiczenie na triceps np.francuz nachwytem 3 serie i już starczy Pozdrawiam ! Marcin łap sogacza

HONDA_
01-04-08, 20:44
hmm WIELKIBRAT zaciekawiło mnie to ćwiczenie ale nie rozumiem za pierona jak to zrobić:D

usuniety
01-04-08, 20:52
Musze sie zastanowić jak to dokładnie opisać żeby było przejrzyste .Idę pobiegać jak wrócę to napiszę .

usuniety
01-04-08, 22:10
nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale wejdź na google i wpisz/ wjazdy ćwiczenia / wjazdy na triceps /

Andr3w
02-04-08, 13:36
Powiem ci sczerze ze diete masz wypasna tylko szkoda ze tego tak dobrze nie wykorzysztasz bo nie masz zabardzo gdzie al rob pompki , brzyszki , bica hantla , trica ,przedramienia, moze leeko plecy i bary tylko ze masz tylko hantle to musisz sie dosc katowac !!!




Jesli pomoglem daj SoGa!!!