PDA

Zobacz pełną wersję : Plan do oceny i nie tylko?(warunki w jakich ćwiczy)



OlSkI
31-03-08, 18:03
No to tak zaczne od tego że już trochę ćwicze mianowicie 5 miesięcy a treningi moje przebiegały w taki sposob że przez pierwsze 3 miesiące dosyć intesywne były pozniej choroby ... etc. i troche tempo spadło chciałbym teraz znowu zacząć od wysokiego C tak abym mógł z pomocą kilku gainierów poprawić swój wygląd do Wakacji

Mój trening aktualnie przebiega w ten sposób ...
5-4 dni w tygodniu
pon: Klatka(wyciskanie, wyciskanie w skosie, rozpiętki(uwaga nieposiadam hantli (dozorca schował) więc robie cięzarami 5 kg w skosie także)
wt: Barki (wzdłuż tułowia(niewiem jak dokladnie nazywa sie te cwiczenie), zza pleców wyciskanie w górę, jak mam hantle to w bok wznoszenie
śr: Biceps(uginanie ramion, modlitewnik( ktory polega na tym ze przysuwa lawke do urzadzenia do grzbietów i kłade na oparcie łokcie ...)
Triceps: Wyciskanie wąskie, ściągnie wyciągu, łamanie czachy
czw(lub piątek): Plecy wyciąg(ściagnie za głowe), Grzbiety z obciążęniem, wiosłowanie( podobne cwiczenie do wiosłowania lecz polega ono na przyciąganiu do siebie ciężaru który jest umieszczony przy lawce i najczęściej sluzy do cwiczen na nogi[sorka za nie precyzyjne wyrazanie się]) łódka
Piątek: Nogi

Po każdym treningu robie kilka serii brzuszkow w skosie około 5sciu oraz teraz zamierzam zacząć robić rozgrzewke na skakance co myślicie o tym?

Robię najczęsciej 6 seri po 8 zalezy tez od cwiczenia i trochę cięższym ciężarem 3 miesiące temu robiłem po 12 powtórzeń ... i troche więcej serii automatycznie lzejszym ciężarem

Proszę o przeanalzowanie mojego dotychczasowego planu mam nadzieje że okreslilem się w miarę precyzyjnie w razie jakiś niejasności piszcie

Pozdro

Edit:

Mam 16,5 lat 183cm 73kg Wyciskam 70kg na klatkę

rgolanski
31-03-08, 18:43
Mój trening aktualnie przebiega w ten sposób ...
5-4 dni w tygodniu
pon: Klatka(wyciskanie, wyciskanie w skosie, rozpiętki(uwaga nieposiadam hantli (dozorca schował) więc robie cięzarami 5 kg w skosie także)
wt: Barki (wzdłuż tułowia(niewiem jak dokladnie nazywa sie te cwiczenie), zza pleców wyciskanie w górę, jak mam hantle to w bok wznoszenie
śr: Biceps(uginanie ramion, modlitewnik( ktory polega na tym ze przysuwa lawke do urzadzenia do grzbietów i kłade na oparcie łokcie ...)
Triceps: Wyciskanie wąskie, ściągnie wyciągu, łamanie czachy
czw(lub piątek): Plecy wyciąg(ściagnie za głowe), Grzbiety z obciążęniem, wiosłowanie( podobne cwiczenie do wiosłowania lecz polega ono na przyciąganiu do siebie ciężaru który jest umieszczony przy lawce i najczęściej sluzy do cwiczen na nogi[sorka za nie precyzyjne wyrazanie się]) łódka
Piątek: Nogi



Barki dzień po klacie nie bardzo.

OlSkI
31-03-08, 21:15
Aha dzięki;) jakieś inne sugestie ... np. ile serii jakim miej wiecej obciazeniem do max osiągów ? czy mam zwiększać obciążenie wraz z serią np. wyciskania?? obecnie robiłem tak?

rgolanski
31-03-08, 21:34
Jeżeli chodzi o ilość serii to małe grupy 8-9 serii dużo 12. Jeżeli stosujesz progresje to oczywiście zwiększasz ciężar. Jeżeli stała liczba powtórzeń to nie. Jeżeli dłuższy czas robisz tą samą ilość powtórzeń to możesz zmianić na progresje inna np 12 10 8 na 10 8 6. Ważne żebyć nie przekraczał zakresu 6-12 potw. Możesz też robić stałą ilością powt. to zależy od Ciebie.

OlSkI
31-03-08, 21:38
Aha a wg ciebie ćwiczenia w szczególności na brzuch są odpowiednie i czy na biceps nie robię ich za mało? z tego treningu jaką ilośc powtórzen dla poszczególnych ćwiczeń byś mi polecał?? tak żebym się nie spalił ale też żeby dawało dobre efekty