PDA

Zobacz pełną wersję : kreatyna i skutki jej brania



Goro
31-03-08, 17:03
Witam.
Od 3 dni biore creatine mega caps(2 kaps/dzien) i czuje jakby troche serce zaczelo mocniej bic czy to normalne?

IceMan1619
31-03-08, 17:28
zle dawkujesz ta kreatyne to po pierwsze ... a co do pytania to to nie jest raczej skutek brania kreatyny:P moze sie denerwujesz...uprawiasz prace fizyczna... nie wiem duzo jest mozliwosci aaaa i jak to zaobserwowałes:P???

rafalkomando
31-03-08, 18:56
2 capsy na dobre!!!!t odawka dla półrocznego dzieciaka.! spozywac trzeba około 10 gram dziennie czyli 5 gram rano i 5 po treningu( 4 kapsy to 5 gram!)

a to ze ci serducho szybciej bije to na pewno nie od kreatyny co inego jak bys walił po 30 gram jej.

Czyzyk
31-03-08, 19:31
Mysle ze ci ktos glupot nagadał na temat krety i podswiadomosc działa. A kreatyna nie ma nic do tego, tak jak poprzednicy: dawka jest za mała.

grzesiek7124
31-03-08, 22:32
Witam.
Od 3 dni biore creatine mega caps(2 kaps/dzien) i czuje jakby troche serce zaczelo mocniej bic czy to normalne?

Prooduktem ubocznym podczas rozkładu kreatyny jest kreatynina. Można powiedzieć, iż jest to odpad i jest on usuwany przez nasze nerki. Usuwany przez zdrowy organizm ma się rozumieć. Jeżeli jednak kreatynę będzie stosowała osoba z niewydolnością nerek to wówczas spożywanie jej może zaszkodzić. To znaczy, kreatyna sama w sobie nie zaszkodzi takiej osobie, zaszkodzić może ten produkt odpadowy - kreatynina.
Objawem niepokojącym u takich osób mogą być mdłości, wzdęcia, ból podczas oddawania moczu.

Czy masz takie objawy ?

U osób zdrowych (ze zdrowymi nerkami) kreatyna nie ma żadnych efektów ubocznych pod warunkiem, że nie bierzemy zbyt dużych dawek.
Tak więc jeżeli masz zdrowe nerki to możesz ją śmiało stosować podczas codziennej suplementacji (oczywiście w sposób cykliczny).

Podsumowując:
- jesteś zdrowy, możesz ją brać i nic Ci nie grozi.
- masz chore nerki, odpuść sobie.

Grzesiek.

Goro
01-04-08, 14:15
Czyli idzie niby wywnioskować że kreatyna nie ma w 100% procentach wpływ na serducho?. Bo poprostu czuje jak mi mocniej bije, a bylem na badaniach jeszcze wczesniej to lekarka mowila zebym sie ograniczal z silownia. Tak po za tym to nie mam zadnych objawów, prócz właśnie tego.


2 capsy na dobre!!!!t odawka dla półrocznego dzieciaka.! spozywac trzeba około 10 gram dziennie czyli 5 gram rano i 5 po treningu( 4 kapsy to 5 gram!)

a to ze ci serducho szybciej bije to na pewno nie od kreatyny co inego jak bys walił po 30 gram jej.
No nie wiem czy to nie wina tej kreatyny bo wczesniej bylo wszystko w porzadku.

Korzon
01-04-08, 15:12
Tak jak ktoś wcześniej napisał, moze ktoś Ci powiedział że kreatyna działa tak na serce, i po wpływem tego że o tym myślisz bije Ci szybciej, czyli podświadomość.

Goro
01-04-08, 16:05
to raczej nie podswiadomosc, tyle jeszcze rozrozniam, po za tym nikt mi nic nie nagadal bo nikt nic nie wie

Andr3w
02-04-08, 13:45
bierz jej minimum te 4 kap . a jak chcialbys wiedzies to na dobe my z moczem wydalamy ok 2 gramy kreatyny :) to jest hamskie jak by nie mogla zostac w miesniach !