PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - Chudzielec



Chudzielec
30-03-08, 16:39
Witam wszystkich pierwszy raz na forum.
Czytałem troche tematów ale postanowiłem załóżyc osobny.
Mam 17 lat, 176cm i waże 60kg!!
Moim głównym problemem jest dieta, a raczej brak apetytu.
Siła woli potrafie przezwycieżyc głód, a gdy już coś jem szybko odczuwał sytosc, jem chyba tyle samo co gdy miałem 13 lat
Cwiczeń na siłowni raczej unikam, gdyż nie mam z czego powiększac masy, półtora roku jeździłem na rowerze, w streecie 4x i dh - teraz mam zastój, sprzęt sie troche rospadł i brak $$.
Myśle o jakimś Gainerze ale czytając główny temat o nim to już sam nie wiem.

usuniety
30-03-08, 17:57
Pewnie jesz 3 razy dziennie .Spróbuj jeść sześć razy dziennie tak jak mówisz niewielkie porcje.Zacznij spożywać produkty lekko strawne i taki które są bogate w węglowodany i białko do tego witaminy.Nie zapychaj żołądka śmieciami .Popijaj wodą posiłki szybciej strawisz.Jeśli ułożysz sobie taką dietę to zacznij ćwiczyć spokojnie nie na maxa tak przez 3 miesiące .Później pomyśl o odżywkach.

grzesiek7124
30-03-08, 20:06
Podstawą robienia masy mięśniowej jest odpowiedni trening, który musi być poparty odpowiednią dietą (o takich rzeczach jak regeneracjia itp. nie trzeba wspominać).
Ogólnie mówiąc musisz w swoim organiźmie stworzyć dodatni bilans azotowy, czyli organizm musi magazynować (przyswajać) więcej białka i węglowodanów (w formie glikogenu) niż go wydala. Żeby jednak stworzyć dodatni bilans azotowy musisz zapewnić sobie dodatni bilans energetyczny, czyli musisz dostarczać do organizmu więcej energii niż spalasz. Oczywiście dieta powinna być należycie ułożona.
Jeżeli dieta jest należycie ułożona to uwierz mi, że nie ma najmniejszego sensu stosować odżywek (gainer). Odżywki stosuj tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie masz czasu na normalne, codzienne posiłki. Jedz co 2,5-3 godziny, nie 3 tylko 5-6 posiłków dziennie. Pamiętaj, że nawet najlepszy trening nie przyniesie oczekiwanych efektów jeżeli nie poprzesz go odpowiednią dietą.
Jeżeli nie masz apetytu to "dobrym" suplementem na jego poprawę jest Dibencozide Magnum firmy Megabol.

Pozdrawiam.

Grzesiek.

Chudzielec
01-04-08, 15:02
Dlaczego napisałeś "dobrym" ? Ma jakieś efekty uboczne ?

grzesiek7124
01-04-08, 15:40
Dlaczego napisałeś "dobrym" ? Ma jakieś efekty uboczne ?

Wszystkie odżywki i suplementy zalegalizowane w Polsce są bezpieczne i nie mają skutków ubocznych, o ile bierze się je w normalnych dawkach.
Oczywiście każdy organizm jest inny i niektórzy mogą być uczuleni na niektóre składniki zawarte w tych odżywkach, czy suplementach. Ale to indywidualne przypadki, podobnie jak niektórzy mogą być uczuleni na niektóre pokarmy (alergia pokarmowa).
Pisząc "dobrym" (w cudzysłowie) miałem na myśli, że w większości osób stosujących Dibencozide Magnum jest efekt pozytywny tj. poprawa łaknienia (apetytu). Wiem to z autopsji i na podstawie relacji moich znajomych.

Grzesiek.

Symu
01-04-08, 17:32
... ale są także osoby na które ten supelek wogle nie działa :)

grzesiek7124
01-04-08, 18:07
... ale są także osoby na które ten supelek wogle nie działa :)

Jak każdy suplement, czy odżywka.

AdrianW11
01-04-08, 22:14
No dobra to teraz może mi ktoś pomoże bo mam taki mały problem :( Oczywiście jestem chudy jak djabli waże 74 kg ale to dlatego że mam cięszkie kości wcinam za sześciu a nic nie moge przytyć :( ma ktoś jakiś pomysł ?? z pozdrowieniami Waluś :)

Symu
02-04-08, 17:48
Widocznie musisz wcinac za 7miu. Wylicz zapotrzebowanie i zobacz czy naprawde tak duzo jesz bo ja tez tak kiedys myslalem, ale na oko duzo nijak ma sie do prawdziwego "duzo" :P Cwiczysz na silowni?? Napisz cos wiecej o sobie.

AdrianW11
03-04-08, 19:38
Ćwiczyłem na siłowni w zeszłym roku w okresie letnim przez jakieś 3 miesiące reguralnie pod okiem mojego kumpla ojca bo jest kulturystą ale niestety nie ma go w polsce od długiego czasu a siłownia czeka na mnie w każdej chwili. Nie ćwiczyłem dłużej gdyż praca mi w tym przeszkodziła. Ale mam zamiar sie ustabilizować bo przestaje palić jak narazie nie pale 3 miesiące :) Na ogół mam życie aktywne bardzo dobrze gram w kosza mniejwięcej co 2 dzień gram po około 3-5 godzin więc jakoś leci :) oczywiście że zdażają sie dłuższe przerwy bo pogoda no i nieraz jakaś robota.

Chudzielec
05-04-08, 00:05
Aha.. Od jakiegoś czasu w sumie mało regularnie - nie pilnuje tego - jadałem kaszki dla dzieci powyżej 9miecha :D po składzie stwierdziłem że to dobra "odzywka" Żarcie czegoś takiego regularnie na dłuższa mete ma sens ?

Symu
05-04-08, 15:31
Podaj konkretny produkt/sklad bo przyznam sie ze nie dokonca sie orientuje jak to wogle wyglada. Kiedys przegladalem jakas w sklepie ale wiem tylko ze byla dla dzieci, ale ona sie nie nadawala dla kulturystow- glownie laktoza i sproszkowane mleko. Tylko to byla odzywka a kaszki nie wiem jak wogle wygladaja.