PDA

Zobacz pełną wersję : Alkohol



matysek1234
30-03-08, 09:46
Witam,

Mam takie zapytanie czy jeśli biorę coś ogólnie chodzi mi o odżywki to mogę spożywać alkohol ?

grzesiek7124
30-03-08, 10:16
Jeżeli są to odżywki, które w swoim składzie zawierają białko i węglowodany to nic Ci nie będzie (w sensie zdrowotnym).
Jednak według mnie nie ma sensu brać odżywek skoro będziesz spożywał alkohol. Zależy jeszcze ile tego alkoholu i jak cząsto ? Jeżeli czesto i dużo to zapomnij o przyrostach.

NIKOLIS 168
30-03-08, 13:24
Na odzywkach to czasami mozesz sobie raz na jakis czas browarka wypic (np.piatek/sobota) nie powinno zaszkodzic ale nie pij wodki, strasznie scina białko.

tom
31-03-08, 15:56
Białko w organiźmie to ścina alkohol metylowy(tzw. proces denaturacji) a nie etanol - alko do picia.
Alko nie jest polecany w jakimkolwiek sporcie, jednak jesli trenujesz rekreacyjnie to nie ma co przesadzac...:)

milo90
31-03-08, 16:58
a ja myślałem ze etanol tez scina białko.... nawet chba kiedyś w szkole nam takie doświadczenie nauczyciel pokazywał....

tom
31-03-08, 22:24
ogolnie scina ale obieg alko w oraniźmie wygląda w ten sposob że nie dochodzi on do mieśni przez co nie może ich scinać, dlatego nie jest groźny.
co innego z metanolem - np. slepota powodowana jest glownie scinaniem bialka itp.

milo90
01-04-08, 19:14
a właśnie co do tego alkocholu... no bo tak, w szkole mnie uczyli ze krew która zostaje wzgogacona w substancje odzywcze w jelicie leci tętnicą krezową prosto do wątroby. I tak sobie wywnioskowałem ze jezeli sie wypije cuś alkoholu to on tez bezpośrednio leci do wątroby a tam zostaje neutralizowany, no i niby spoko bo to potwierdza teorie ze alkohol nie dociera do mięśni. Gdy tak sobie dalej dumałem doszedłem jednak do wniosku, że robi sie badanie krwi aby stwierdzić obecność alk. w organiźmie, taką krew pobiera sie z żyły w rece, a więc alkohol tam musi jakoś dotrzeć, a skoro jest doprowadzony do naszej reki to i musi byc we krwi w całym układzie krązeniowym, a skoro jest w naszej krwi to i bez problemu moze przeniknąc do mięsni, gdzie moze nastąpić denaturyzacja(ścinanie białka)

Ktoś wie jak to w końcu jest???

tom
02-04-08, 22:59
bo jeśli wypijesz np. 0,5l wodki gdzie alkoholu jest to nie będziesz mial tego wszystkiego we krwi tylko tysieczne czesci...
zeby zaszkodzic miesniom musialbys sie naprawde zdoic jak prosiak...:)

klosu93
03-04-08, 17:16
grzesiek kim ty jestes ze dostałeś moda bo liczba postów chyba o tym nie zdecydowała ;p

tom
03-04-08, 17:57
zna Krzysia Jerzyne ze Szczecina:)

Symu
06-04-08, 16:01
....i ma paszport polsatu :)

LELO206
06-04-08, 16:34
NO, to też zależy jak alkohol na CIebie działa. Ja np. w trakcie cyklu z suplementami ani grama nie pije;) Ciężko, ale się staram:D

Prezydent_1c
06-04-08, 18:14
Szczerze mówiąc to nie chce mi się wierzyć że alkohol nie wpływa w trakcie cyklu na przyrosty itp. I ogólnie w trakcie ćwiczeń. Jednak oczywiście wiadomo że nie chodzi mi tutaj o piwo tygodniowo czy coś takiego, tylko powiedzmy o impreze co tydzień lub 3-4 piwa weekendowo przed TV. Ja mam tak zawsze że jeżeli wypije alkoholu dużo jestem trening w plecy (trening powtarzam lub delikatnie schodze z obciążenia).

Zorba
18-04-08, 23:24
też mi się wydaje, że negatywny wpływ alkoholu na efekty to nie mit... przecież każdy kafarek na siłowni wie dobrze że trening + picie to złe połączenie jak chce się osiągnąć dobre wyniki... jakoś nie chce mi się wierzyć że przez te wszystkie lata bywalcy siłowni niepotrzebnie żyli w alkoholowej abstynencji

007
20-04-08, 13:45
Ja krzysia nie znam ale paszport polsatu mam.Mogę też zostać modem.Mam też paszport co pozwalał kiedyś na wjazd do krajów byłego ZSSR i książeczke partyjną tylko nie podbitą

DrumBass
23-04-08, 19:56
Paszport polsatu to moze miec kazdy debil... ja mam paszport TVNu :D
Do tego biore 140 na klata, mam wlasna silke, jezdze golfem 2 , jak kumpel pozyczy to 3 i znam dilera. :D

A wracajac do tematu, alkohol oczywiscie negatywnie wplywa na organizm, jak wszystko inne w nadmiarze. Palenie papierosow tez pogarsza wydolnosc waszych pluc i dziala negatywnie na caly cykl i trening...
Ogolnie zadne uzywki nie sa dobre, ja znam tylko tylko 1 rzecz ktora poprawia wydolnosc pluc i ogolnie trening, a jest b. przyjemna. Ale niestety legalna to ona jest w holandi.

rash1
24-04-08, 17:00
moze i jest przyjemna ale wyobraz sobie co sie dziele z czlowiekiem jak z tego kozysta czesto ja mam przyklad kolegow i mi to wystarczy......

MhL
24-04-08, 20:54
Tematy wałkowane 1000 razy, zapraszam do funkci szukaj.

milo90
25-04-08, 15:07
Do tego biore 140 na klata, mam wlasna silke, jezdze golfem 2 , jak kumpel pozyczy to 3 i znam dilera. :D

też oglądałem ten filmik... zajebisty:):D:P

tm7
29-05-08, 17:03
jeden kolega mowi mi ze jak sie cwiczy to jedno piwo na miesiac mozna wypic :| , a mam tez znajomego co pil i cwiczyl i dobrze mu szlo , jak sie raz na jakis czas wypije kilka piw to mysle ze to nie jest tragedia , chyba ze sie cwiczy wyczynowo

marcinmks1
29-05-08, 20:21
Lepiej pic i cwiczyc, niz pic i nie cwiczyc:D. Ja ponad tydzien dochodzilem do siebie jak sie upilem w trakcie cyklu, a jak sie zobaczylem w lustrze rano to sie zalamalem, wypilem litr wody i poszedlem dalej spac. Jak komus jaranie wydolnosc pluc poprawia to musi byc niezly magik.

tm7
29-05-08, 20:35
Lepiej pic i cwiczyc, niz pic i nie cwiczyc:D. Ja ponad tydzien dochodzilem do siebie jak sie upilem w trakcie cyklu, a jak sie zobaczylem w lustrze rano to sie zalamalem, wypilem litr wody i poszedlem dalej spac. Jak komus jaranie wydolnosc pluc poprawia to musi byc niezly magik.
masz racje :) pic nikt nie chce ale kazdy musi , a lepiej pocwiczyc jak sie pije bo mimo wszystko moze sie jeszcze cos urosnie :P